Region: Chodovský expres načal druhý rok provozu

Druhý rok svého provozu načal v uplynulých dnech Chodovský expres. Oblíbenou službu využívají především senioři, kteří se potřebují dopravit k lékaři či na úřady ve městě a blízkém okolí.

0

Včera

Chebské dvorky POD STŘECHOU

Galerie 4 si vás dovoluje pozvat na zahájení kulturní akce Chebské dvorky POD STŘECHOU.

0

Včera

Chodov: Opilý muž havaroval na elektrické koloběžce

V sobotu 3. června letošního roku došlo v Chodově k dopravní nehodě elektrické koloběžky. K té mělo dojít tak, že třicetiletý řidič jedoucí ulicí Nádražní nezvládl řízení a přejel do protisměru.

0

Před 2 dny

Sokolov: Nejbarevnější běh se vrací, připravte se na akci plnou barev a zábavy

Sokolov přináší letos opět nezapomenutelnou událost pro všechny příznivce pohybu a zábavy. Tradiční Barevný běh se vrací po roce opět do Sokolova a přináší množství novinek. Přípravy na tento akční závod jsou v plném proudu a očekává se velká účast sportovců a rodin.

0

Před 2 dny

Operátor O2 spouští kontaktní číslo pro nahlášení podvodu

V posledních několika týdnech zaznamenal operátor O2 výrazný nárůst počtu podvodných a obtěžujících SMS ve své síti. Cílem útočníků je uvést O2 zákazníky v omyl a vylákat z nich přihlašovací údaje do mobilní samoobsluhy nebo dokonce platební údaje. O2 proto vyzývá ke zvýšené opatrnosti a zavádí nové číslo 720 002 002 pro zaslání podezřelých SMS zpráv.

0

Před 3 dny

Sokolov: Policie hledá svědky dopravní nehody

Policisté ze sokolovského dopravního inspektorátu pátrají po svědcích dopravní nehody dvou osobních vozidel, ke které došlo v sobotu 27. května letošního roku krátce před půl jedenáctou hodinou dopolední na křižovatce silnice číslo II/210 a ulice Důl Max.

0

Před 6 dny

Cheb: Setkání veřejnosti s hejtmanem otevřelo mnohá témata

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se svým týmem se společně se členy vedení města Cheb? sešli 31.5. v prostorách KC Svoboda na diskusním odpoledni s veřejností.

5

Před 6 dny

Sokolov: Policisté navštívili zdravotně postižené

Policisté z obvodního oddělení Sokolov – město navštívili domov pro osoby se zdravotním postižením v Sokolově. Pro klienty si společně se zdravotnickou záchrannou službou připravili bohatý dopolední program. Ten začal povídáním o tísňových linkách a jejich využití, následně proběhla beseda s dopravní tématikou.

3

Před týdnem

Region: Kraj podpoří aktivity v oblasti prevence rizikového chování u žáků základních a středních škol

Stále častěji se můžeme na školách v regionu setkat s dětmi i dospívající mládeží, u nichž se projevují rizikové typy chování, ať už se jedná o záškoláctví, nejrůznější druhy závislostí nebo například šikanu a extrémní projevy agrese. Karlovarský kraj na tuto situaci reagoval vypsáním dotačního titulu, prostřednictvím něhož se snaží podporovat aktivity v oblasti prevence rizikových typů chování. V letošním roce získá dotaci 17 projektů v celkové výši 750 tisíc korun.

8

Před týdnem

Sokolovsko: Ve vozidle převážel tisíce cigaret bez označení

Sokolovští kriminalisté sdělili podezření ze spáchání přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží osmadvacetiletému cizinci.

0

Před týdnem

Cheb: Autobusy pro město se už vyrábějí

Náměstek primátorky Tomáš Trtek navštívil jako jednatel karlovarské městské společnosti Dopravní podnik Cheb, s.r.o., francouzské město Annonay nedaleko Lyonu, kde se pro chebskou MHD vyrábějí objednané nové, moderní autobusy. Díky tomu, že město Cheb uzavřelo 28. dubna s Dopravním podnikem Cheb dlouhodobou desetiletou smlouvu, dopravní podnik tak mohl zadat do výroby 11 nových autobusů za 65 milionů korun, na kterou se mu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu,

6

Před týdnem

Region: Díky spalování biomasy snižuje Elektrárna Tisová významně produkci emisí

Společné spalování biomasy a uhlí při výrobě elektrické energie umožnily v posledních letech Elektrárně Tisová snížit emise CO2, k jejichž vypouštění musí mít elektrárna emisní povolenky. Výrazně poklesla zátěž pro životní prostředí i náklady spojené právě s povolenkami. Pokračuje tak cesta společnosti Sokolovská uhelná a SUAS GROUP směrem k nízkoemisní a bezemisní energetice a k přechodu na nové zdroje energie.

7

Před týdnem

Ašsko: 125 let památníku Bílého Halštrova turisté připomenou hvězdicovým pochodem

Výšlap z Aše, Plesné, Hazlova, Bad Brambachu a Bärendorfu první červencový den (sobota) k jedinému místu, kterým je lesní prameniště potoka Bílý Halštrov nedaleko osady Výhledy na Hazlovsku. To bylo smyslem schůzky organizátorů této akce, paní Kathrin Hager, prezidentky Sdružení horských a turistických klubů Vogtland, a Vladimíra Kloučka a Jindřicha Kosiny z Klubu českých turistů Aš se starostkou Hazlova Lenkou Dvořákovou a místostarostou Aše Pavlem Matalou.

2

Před týdnem

Region: Policisté zkontrolovali téměř 400 vozidel

V pátek, 26. května letošního roku proběhla na území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, která zaměřena na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel.

0

Před týdnem

Region: Karlovarští celníci zajistili další alkohol bez dokladů

Karlovarští celníci zajistili od začátku letošního roku ve svém regionu více než 1 500 lahví alkoholu bez dokladů.

0

Před týdnem