Region: Krajská výtvarná soutěž pro seniory hlásí první přírůstky

Do výtvarné soutěže pro seniory, kterou vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, přišly první práce. Pokud je vám více než 60 let a chtěli byste se také pochlubit se svým originálním dílem, pak neváhejte. Soutěž s názvem „Věk pro nás není překážkou“, jejímž mediálním partnerem je Český rozhlas Karlovy Vary, probíhá až do 29. února.

dezinfekce

Autorem trucku, který je vidět na obrázku k článku, je Jindřich Rohla z Kraslic. Soutěže se účastní již po několikáté a pokaždé překvapí precizně zpracovaným příspěvkem. Na důmyslném modelu kamionu přihlášeném do kategorie "ruční práce" pracoval zhruba měsíc a je to rozhodně vidět. Náklaďák se může pochlubit vysouvacími plošinami a nechybí například ani tažné zařízení.

Soutěží se tradičně ve třech kategoriích. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy (kresba, malba, grafika a jiné techniky) a fotografie. Stejně jako u předchozích ročníků platí i letos pravidlo, že každý soutěžící může přihlásit pouze jednu práci, která není starší více než dva roky. Tu lze osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Svobodové, telefon: +420 702 160 352, nebo ji poslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Svobodová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Nezapomeňte k dílu připojit štítek s vašimi kontaktními údaji. Je potřeba, aby na něm bylo uvedeno jméno autora, adresa, telefon a věk.   

O výsledcích výtvarné soutěže bude rozhodovat odborná porota, která z každé kategorie vybere tři vítězná díla. Zástupci mediálního partnera zároveň vyberou jednu práci, jež získá speciální cenu Českého rozhlasu Karlovy Vary. Výsledky soutěže uveřejníme začátkem dubna na webu a sociálních sítích Karlovarského kraje a najdete je také v měsíčníku Krajské listy. Výtvory všech soutěžících budou následně po celý duben k vidění na společné výstavě v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Zdroj: Karlovarský kraj


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy