Online Dnes

Cheb: Drogový gang dovážející pseudoefedrin rozprášen

Chebským kriminalistům z protidrogového týmu TOXI se podařilo po několika měsíčním operativním rozpracování zdárně zrealizovat případ pod krycím názvem DIANA.

Blog
Dnes
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Odchytové zařízení na divočáky bylo instalováno v Drahovicích

Lázeňské lesy Karlovy Vary umístily v úterý 25. ledna v Drahovicích odchytové zařízení na prasata divoká. Městská část je pro divočáky oblíbenou lokalitou, kam se pravidelně vrací nejen v noci, ale občané se tu s nimi setkávají běžně i přes den. Okolí pasti bude označeno výstražnými cedulemi, přesto je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby se ke kleci nepřiblížili volně pobíhající psi nebo děti. Do zařízení i v jeho okolí bude pravidelně kladena návnada. Odchycený divočák bude usmrcen. Pokud se sys

Blog
Dnes
REGIONZAPAD.CZ

Sokolov: Město si cení práce klubu s mladými fotbalisty

Podpora mládežnickému fotbalu v Sokolově, současný stav sportovišť, plán rekonstrukce zázemí klubu FK Baník Sokolov a spolupráce se ZŠ Pionýrů (sportovní fotbalové třídy) a ISŠTE Sokolov. O tom všem se debatovalo při setkání zástupců fotbalu, ředitelů škol a vedení města Sokolov.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Na uskutečnění Mega nápadů je připraveno pět milionů korun

Návrh se musí týkat úprav veřejných prostor na území města a musí mít přínos pro město a jeho občany. Realizace návrhu musí být v kompetenci města.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Region: Celníci zadrželi nebezpečnou pyrotechniku a neznačené tabákové výrobky

V rámci realizace součinnostní kontrolní akce COOPERATION (DE) bylo na konci minulého týdne karlovarskými a německými celníky zajištěno 180 ks nebezpečné pyrotechniky a 1 600 kusů neznačených tabákových výrobků.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Nominujte nejlepšího sportovce Karlovarského kraje za rok 2021

Karlovarský kraj tradičně vyhlašuje anketu, prostřednictvím které oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy za jejich mimořádné úspěchy. Návrhy na ocenění budou již čtvrtým rokem přijímat okresní sdružení České unie sportu, a to do 31. ledna 2022.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Odcizené věci vypátral policejní pes Jackpot

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Ten měl ve druhé polovině září loňského roku v Karlových Varech vniknout na pozemek, na kterém stálo zaparkované nákladní vozidlo značky Ford. Třiadvacetiletý muž měl následně do nákladního vozidla vniknout a začít ho prohledávat.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Chodov: Trachytová socha s názvem Radost se znovu objeví ve městě

Trachytová socha s názvem Radost, která je řadu let uložena v areálu Chodovských technicko-ekologických služeb, se v letošním roce znovu objeví ve veřejném prostoru města. Původní podobu ji ale nejdříve ve své dílně vrátí restaurátor a sochař Michal Durdis.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Od požáru evangelického kostela v Aši uplynulo 62 let

Dne 19. 1. 1960 do základů vyhořel evangelický kostel svaté Trojice v Aši. K této smutné události, znamenající zkázu zdejší nejvýznamnější stavby, vytvořil před časem dokument Milan Vrbata, tiskový mluvčí ašské radnice.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Františkovy Lázně: Majitelé jízdních kol mohou mít své kolo pod kontrolou

Již v minulosti Městská policie Františkovy Lázně nabídla a stále nabízí majitelům jízdních kol možnost jejich zaregistrování do informačního systému městské policie. Cílem této evidence je maximálně pomoci občanům s ochranou jejich majetku a snížit počet krádeží. V případě, že dojde ke ztrátě, pomůže tato evidence zlepšit pátrání po odcizených kolech.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Vyhrožoval všem kolem sebe

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování padesátiletému cizinci. Ten měl začátkem ledna letošního roku krátce po půlnoci vstoupit do jedné z heren v Karlových Varech.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Hejtman: Podněty z našich výjezdů do obcí řešíme obratem

Téměř čtyřicítku obcí zatím navštívili zástupci Karlovarského kraje na svých pracovních cestách po regionu. Výjezdy směřovaly do míst, kde starostové řeší problémy, s nimiž by kraj mohl pomoci. Ve většině případů šlo o problém s pokrytím signálem mobilních operátorů, s opravami silnic nebo s veřejnou dopravou.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarský kraj vydal odborné publikace o vzácných houbách a drahých kamenech v regionu

O tom, že příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti, svědčí nové odborné publikace zaměřené na ohrožené houby a drahé kameny, jež je možné nalézt na území našeho regionu. Právě tyto publikace vydal Karlovarský kraj.

Blog
Před 4 dny
REGIONZAPAD.CZ

Cheb bude mít novou jednotnou vizuální identitu

Zástupci města se rozhodli pro nový a komplexní vizuální styl a oslovili ke spolupráci odbornou organizaci CZECHDESIGN, která měla na starosti podobné soutěže například pro Kadaň, Litoměřice, Prahu 3 i další města. Cheb je totiž jedním z mála větších měst v regionu, které jednotný vizuální styl zatím nemá.

Blog
Před 4 dny
REGIONZAPAD.CZ

Na cyklotrasy a běžecké stopy chce kraj dát více peněz

Karlovarský kraj plánuje podpořit údržbu a budování cyklistických komunikací i rozvoj infrastruktury pro běžecké lyžování vyšší částkou než v loňském roce. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo na svém jednání 31. ledna 2022, na oba dotační programy půjde dohromady 7,8 milionu korun, což je o 2 miliony korun více než v roce 2021.

Blog
Před 5 dny
REGIONZAPAD.CZ