Online Dnes

Aš: Policisté pomohli k záchraně života

Ve středu 29. března letošního roku krátce před 17. hodinou oznámil devětatřicetiletý muž z Aše na tísňovou linku, že jeho otec náhle zkolaboval a právě mu poskytuje první pomoc. Na místo okamžitě vyrazila kromě Zdravotnické záchranné služby také policejní hlídka z obvodního oddělení Aš, která má služební vozidlo vybavené Automatickým Externím Defibrilátorem (AED).

Blog
Dnes
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Užijte si Velikonoce v centru města i na Linhartu

Užijte si Velikonoce v Karlových Varech. Oslavy svátků jara se budou odehrávat nejen ve Smetanových sadech a na přilehlé třídě TGM, ale také na Linhartu.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Policie pátrá po svědcích dopraní nehody

Policisté z karlovarského dopravního inspektorátu pátrají po svědcích dopravní nehody, ke které došlo v úterý 28. března letošního roku kolem 08:50 hodin, na silnici I/6, konkrétně na průtahu Karlovými Vary na úrovní obchodního domu Tesco.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Aš: Starosta jednal s ministrem Válkem o problémech ašského zdravotnictví

Projekt Aš – Selb, kterým chce ašská radnice umožnit lidem z Ašska ošetření ve struktuře lékařské péče v německém Selbu, nedostatek lékařů a s tím související motivační programy, lákající lékaře k působení mimo velká města, práva pacientů. To byla témata, která ašský starosta Vítězslav Kokoř probíral na čtvrteční (23. 3.) schůzce s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarsko: Recyklohraní pomáhá mateřským, základním i středním školám v kraji učit o klimatické změně

S cílem pomoci pedagogům vyučovat o klimatické změně vytvořil školní vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět metodickou příručku EKOABECEDA pro klima a čtyři sady výukových scénářů. Celý komplet doplňuje ještě seriál deseti krátkých tematických videí namluvených hercem Petrem Vackem. Pro školy zapojené do Recyklohraní jsou veškeré tyto materiály zdarma k dispozici na webu programu. Jen v Karlovarském kraji s Recyklohraním spolupracuje 102 mateřských, základních a středních škol.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Díky stipendiím se podaří v kraji udržet mladé lékaře

Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila poskytnutí stipendií dalším studentům lékařských fakult v oborech všeobecné lékařství a zubní lékařství. Podpořeno bude na 10 nových žadatelů a zvýšen bude příspěvek i 3 stávajícím.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Likvidace požáru domu u Teplé trvala celý den

Téměř celou neděli zasahovali hasiči u požáru rodinného domu v obci Hoštěc, která je součástí města Teplá. Před polednem zpozorovala vycházející kouř ze střechy projíždějící hlídka policie.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Hurá za zážitky a dobrodružstvím

Útočiště o.p.s. v Chebu a DDM Sova Cheb od ledna 2023 společně realizují půlroční projekt „Hurá za zážitky a dobrodružstvím“.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Policie pátrá po svědcích dopravní nehody

Policisté z karlovarského dopravního inspektorátu pátrají po svědcích dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 23. března letošního roku v době mezi 15:00 hodin až 15:30 hodin na světelné křižovatce u Chebského mostu v ulici Západní v Karlových Varech.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarsko: Policisté se zaměřili na kontroly nádraží, vlakové spoje a železniční tratě

Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se zapojili do mezinárodní policejní kontrolní akce s názvem „24-BLUE RAD“. Akce proběhla od 20. března do 26. března 2023 nejenom na celém území našeho státu, ale v celé Evropě.

Blog
Před 5 dny
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Nadace Schola Ludus ocenila studenty a pedagogy za rok 2022

V Kulturním centru Svoboda se uskutečnilo tradiční předávání cen městské Nadace Schola Ludus, které jsou žákům a učitelům zdejších škol udělovány za mimořádné studijní a pedagogické výsledky.

Blog
Před 5 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Ukliďme si Karlovy Vary

Den Země nás čeká 22. dubna. Město opět podpoří dobrovolníky, kteří se rozhodnou připojit k úklidu našeho města, zeleně a okolních lesů v rámci akce „Ukliďme si Karlovy Vary“.

Blog
Před 6 dny
REGIONZAPAD.CZ

Aš: Muž odcizil 15 lahví vodky

Zřejmě hezký víkend si chtěl udělat 37letý muž z Aše. Ten měl ve čtvrtek dne 16. 3. 2023 přijít v odpoledních hodinách do místní prodejny potravin. Zde měl z regálu s alkoholem odcizit bednu, ve které bylo 15 lahví vodky.

Blog
Před 6 dny
REGIONZAPAD.CZ

Mariánské Lázně: Velikonoční jarmark na kolonádě

Mariánské Lázně prožívají nejkrásnější období na jaře, kdy městské parky oblékají nové zelené šaty a začínají kvést první květiny. Oku zalahodí narcisy nebo tulipány v parku vedle potoka, kvetoucí jabloně a třešně či magnólie u Goethova pomníku.

Blog
Před 6 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Dotace pomáhají udržet obchody v malých obcích

Provozování obchodů v malých obcích je spíše veřejnou službou než podnikáním, které by majitelům přinášelo horentní zisky. Navíc v době, kdy se razantně zvyšují náklady na jejich fungování, je finanční podpora ze strany státu i kraje pro mnohé z nich doslova životně důležitá.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ