Ostrov: Další kontejnery jdou pod zem

S polopodzemními kontejnery na tříděný odpad se na Jáchymovské počítá vedle parkoviště u Kebab Hausu. V rámci stavby, která byla právě zahájena, dojde k úpravě okolní plochy a rozšíření přístupového chodníčku.

dezinfekce

„Dbejte proto zvýšené bezpečnosti. Prosíme zároveň o trpělivost a pochopení s případným nutným omezením parkování na přilehlé ploše v době pohybu vozidel stavby,“ upozorňuje Petra Niederhafnerová, zodpovědná na městě za odpadové hospodářství, městský mobiliář a dětská hřiště.

V rámci pilotního projektu radnice loni vybudovala první tři polopodzemní kontejnery v klášterním areálu. Vzhledem k uvedené lokalitě, která se nachází v památkové zóně, byly jako první provedeny práce pro umožnění nařízeného archeologického průzkumu a provedení archeologických sond. Pětikubíkové kontejnery na plast a papír i tříkubíkový na sklo se následně osvědčily. Proto město počítá s tím, že Jáchymovskou ulicí to nekončí a v budoucnu budou další polopoodzemní kontejnery instalovány například i v centru města. Kulatý model Molok, který si město z nabídky vybralo, je rozšířen po celém světě již více než čtvrt století. Jeho klasická verze je vhodná pro širokou škálu prostředí a umístění. Na kontejnery pod zemí sází v rámci regionu již od roku 2018 třeba i Cheb. Tady byly kontejnery pod zem umístěny například v dolní části historického náměstí Krále Jiřího.

Zdroj: Město Ostrov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy