Karlovarský kraj: Do oblasti cestovního ruchu míří další prostředky z kraje

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila rozdělení dotací na podporu aktivit v oblasti cestovního ruchu. Celkem si žadatelé mezi sebou rozdělí 3,1 milionu korun. Peníze od kraje směřují nejenom do certifikovaných infocenter v regionu, na posílení marketingu a činností destinačního managementu, ale také do turistické infrastruktury.

dezinfekce

„Jedná se o každoročně vyhlašovaný dotační titul, prostřednictvím kterého se snažíme přispět ke zkvalitnění poskytovaných služeb v oblasti cestovního ruchu. Maximální výše dotace, kterou mohli žadatelé získat, činí 90 tisíc korun. U destinačního managementu je to pak 200 tisíc korun. Celkem bylo podáno 51 žádostí, přičemž 43 z nich nakonec získá naší podporu,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta s gescí v oblasti lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO.

Nároky žadatelů stejně jako v minulých letech i letos převyšovaly alokaci dotačního programu. Kraj podpoří například infocentra v Sokolově, Kraslicích, Lokti a Jáchymově, která peníze využijí mimo jiné i na vzdělávání svých zaměstnanců. Z prostředků kraje budou financovány také marketingové aktivity Mariánských Lázní či hradu Loket. Kraj přispěje rovněž na pořízení informačních mapových panelů na rozhledně Pajndl, na obnovu pozorovacích lávek na Svatém Linhartu nebo na vydávání oblíbených Krušnohorských listů. Turisté se mohou těšit i na nové turistické napojení Valče na Chyši nebo na fakultativní výlety historickým autobusem Škoda RTO z Františkových Lázní do Aše.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese