Region: Kraj získal dotaci na vybudování nového úseku Cyklostezky Ohře

Karlovarský kraj bude pokračovat ve výstavbě páteřní cyklostezky podél Ohře. Na vybudování nového úseku mezi Dalovicemi a Všeborovicemi se mu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 35 275 000 korun.

dezinfekce

Úkolem soutěžících byla příprava pětichodového menu a dalším zadáním pak výroba dvou druhů teplých a studených fingerfoodů pro šest osob. Mezinárodní komise složená z předních gastronomických odborníků hodnotila kvalitu prezentovaných výrobků a celkovou kompozici. Právě na základě tohoto hodnocení získala Hotelová škola Mariánské Lázně bronzovou medaili. 

Podle slov ředitele školy Jiřího Chuma je umístění vynikajícím výsledkem dlouholeté odborné činnosti ve škole, která v loňském roce oslavila 95. výročí od svého založení.  Za tuto dobu vychovala více než 12 000 absolventů. Škola se od roku 2000 zúčastnila již páté kuchařské světové olympiády a získala tři bronzové medaile.

Gratulace patří celému týmu školy a zejména pak učitelům odborného výcviku za úspěch v celosvětové konkurenci, propagaci české kulinářské gastronomie a Hotelové školy v Mariánských Lázních.Prostředky budou čerpány konktrétně z 66. výzvy, specifického cíle 6.1: Podpora udržitelné multimodální městské mobility v rámci přechodu na uhlíkově neutrální hospodářství prostřednictvím Integrované územní investice Karlovarské aglomerace (ITIKA°).

Celkové plánované výdaje na přípravu a realizaci projektu dosahují částky 45 milionů korun. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat dotaci z IROPu na vybudování dalšího úseku Cyklostezky Ohře, protože Cyklostezka Ohře patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejnavštěvovanější cyklistické trasy v regionu. Můžeme dokonce říci, že se jedná o jednu z nejkrásnějších říčních cyklostezek v Česku a díky perfektnímu zázemí prověřených služeb je vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů a rodin s dětmi. Ze zmíněné částky 45 milionů korun činí způsobilé výdaje projektu 41,5 milionu korun. Z toho 85 procent bude hrazeno z dotace a 15 procenty se bude na akci podílet Karlovarský kraj,“ upřesnil radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Nově budovaný úsek cyklostezky o délce přesahující 1,7 kilometru bude lemovat řeku Ohři po její levé straně. Začínat bude u Drahovické lávky v Bohaticích a povede až k místní komunikaci Výletní, která prochází chatovou osadou Všeborovice. Jedná se o technologicky náročnou stavbu, v rámci níž je naplánováno vystavění nové lávky přes Vitický potok a vybudování tunelu ve skále. Počítá se i s kácením zeleně, náhradní výsadbou za odstraněné dřeviny a instalací veřejného osvětlení. Nově budovaný úsek propojí Karlovy Vary s Cyklostezkou Všeborovice – Šemnice uvedenou do provozu v roce 2021. Dohromady tak vznikne šestikilometrový úsek bezpečné komunikace pro cyklisty a další bezemisní dopravu. K zahájení stavby by mělo dojít na začátku března a dokončena bude v příštím roce v květnu.

Zdroj: Karlovarský kraj


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy