Karlovarský kraj: Zabraň rasismu ve škole!

Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vytvořili v roce 2023 nový preventivní projekt s názvem „Zabraň rasismu ve škole!“, který byl financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality.

dezinfekce

V rámci tohoto projektu se na přelomu listopadu a prosince loňského roku konalo hned několik preventivních besed pro žáky druhého stupně základních škol, a to na území celého Karlovarského kraje, například v Aši, Sokolově a v Karlových Varech. 

Projekt, jak název napovídá, se zabývá problematikou rasismu a antisemitismu na školách v našem kraji. Posluchači se při preventivních besedách mimo jiné mohli dozvědět zajímavosti o základních lidských právech a hlavně o vzniku příčin předsudků a nenávistných projevů vůči určitým skupinám a jak by měli na danou situaci reagovat.

S  nabídkou preventivní besedy k tomuto projektu byla oslovena více jak desítka vytipovaných škol, přičemž většina z nich měla o tento projekt zájem. Během samotných besed policisté oslovili přibližně 400 žáků druhého stupně základních škol.  

Besedu si pro žáky připravili policejní preventisté ve spolupráci se styčnými důstojníky pro problematiku menšin a specialisty za problematiku extremismu, kteří uváděli aktuální příklady z policejní praxe.

Vzhledem k tomu, že ohlas dětských posluchačů i doprovázejících pedagogů, byl velmi kladný, budou policisté s projektem pokračovat i ve druhém pololetí školního roku 2023/2024. Již v lednu je naplánovaná další beseda na Sokolovsku. 

nprap. Mgr. Věra Hnátková

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024