Region: Karlovarská deklarace požaduje urychlenou elektrifikaci trati na Norimberk

Výsledkem česko-bavorsko-saského summitu o přeshraniční dopravě, který se za účasti českého ministra dopravy Martina Kupky, saské státní sekretářky pro hospodářství a dopravu Ines Fröhlich či bavorského ministra dopravy Christiana Bernreitera konal v karlovarském hotelu Thermal, je tzv. Karlovarská deklarace.

dezinfekce

Toto společné memorandum obsahuje výzvu německé a české vládě, aby co nejrychleji zajistily realizaci několika klíčových infrastrukturních projektů v oblasti dopravy, které mají přispět k hospodářskému rozvoji příhraničních regionů České republiky, Bavorska a Saska.  

Město Cheb na dopravním summitu zastupoval místostarosta Michal Pospíšil. „Z našeho pohledu je podstatné, že mezi klíčové infrastrukturní projekty byla vedle vybudování nové železniční trati Praha – Drážďany zařazena také elektrifikaci železniční trati Drážďany – Hof – Norimberk včetně navazujícího úseku z Marktredwitz k Pomezí, což je věc, po které roky marně voláme. Tlak na německou vládu a spolkové ministerstvo dopravy se i díky této deklaraci zvyšuje, takže doufám, že německá strana konečně přejde od slibů k činům,“ uvedl Michal Pospíšil, který se v problematice zlepšení přeshraničního dopravního propojení dlouhodobě angažuje a kterého jako krajského zastupitele pověřil koordinací aktivit v oblasti přeshraniční spolupráce včetně problematiky přeshraniční dopravy také Karlovarský kraj.

Mezistátní dohoda o elektrifikaci trati Praha – Cheb – Norimberk byla podepsaná již v roce 1994. Zatímco Česká republika své závazky dávno splnila a trať je na české straně připravena až ke státní hranici, na německé straně není hotovo prakticky nic. „Je proto důležité, že se karlovarské konference zúčastnili i vrcholní politici z Bavorska a Saska. Jasně tím deklarovali, že zkvalitnění dopravního propojení mezi Českou republikou a Německem považují za stejně klíčové jako my,“ poznamenal Michal Pospíšil. „Trať na Norimberk je pro náš region důležitá z hlediska jeho dalšího hospodářského i turistického rozvoje. Pro naše město má dokončení elektrifikace obzvlášť velký význam. Z Chebu by se díky tomu mohl opět stát důležitý železniční uzel i v mezinárodním měřítku. Ve společné deklaraci je také jasně uvedeno, že trať Norimberk – Cheb – Plzeň – Praha je nejvýhodnějším spojením mezi jižním Německem a Prahou.“

Zdroj: Město Cheb


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese