Region: Kraj opraví silnici z Teplé do Horního Kramolína

Další komunikace v kraji se dočká přestavby, která přispěje ke zvýšení komfortu řidičů na cestách. Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje připravuje k realizaci projekt s názvem II/198 Modernizace silnice Teplá – Horní Kramolín. Radní na jednom ze svých posledních zasedání schválili vyhlášení zadávacího řízení na dodavatele veřejné zakázky.

dezinfekce

„Předmětem této zakázky je pouze první část dotčené silnice v úseku Teplá – Horní Kramolín. Naším cílem je komunikaci zmodernizovat celou, tedy z Toužimi do Horního Kramolína a zpět, později tedy vyhlásíme nové výběrové řízení na zbývající úsek silnice Prachomety – Toužim. Jediným kritériem pro hodnocení bude nejnižší nabídková cena,“ uvedl neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš, s tím, že stavební práce budou probíhat v letech 2025–2026 a dle předpokladu vyjdou na bezmála 140 milionů korun včetně DPH. 

Veřejnou zakázku bude zajišťovat externí administrátor společnost ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. Stavba bude realizována v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Díky úpravám dojde k zesílení konstrukce vozovky a optimalizace směrového a výškového vedení trasy, k celkové přestavbě křižovatky se silnicí III/19829 na Mrázov, dále k napojení sjezdů na nové vedení silnice a řešení odvodnění. Součástí rekonstrukce bude také odstranění stromů, které překážejí výstavě nové trasy. Řidiči se pak musejí připravit na úplnou uzavírku silnice, objízdné trasy povedou po okolních silnicích II. a III. třídy. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024