Karlovarský kraj: Proběhlo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

V Karlovarském kraji proběhla soutěž Mladých cyklistů, kterou vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP se spoluvyhlašovateli, kterými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž a další organizace, které zabezpečují činnosti obsažené v článcích metodiky.

dezinfekce

Soutěž je určena především žákům základních, praktických škol, víceletých gymnázií či dalších školských zařízeních, a to ve věkové kategorii 10 až 16 let. Žáci jsou rozděleny do dvou věkových kategorií:

1. kategorie věk 10 – 12 let

2. kategorie věk 12 – 16 let

Během května proběhly po celém kraji okresní kola, a to, v Chebu dne 6. 5. 2024, v Karlových Varech dne 7. 5. 2024 a v Sokolově dne 9. 5. 2024. Ve čtvrtek dne 16. května 2024 proběhlo v Karlových Varech ve Světě záchranářů krajské kolo pro obě kategorie. Soutěž se skládala ze dvou povinných disciplín – teoretické a praktické části. Teoretická část obsahovala test z pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích a labyrint. Během toho měli soutěžící najít a označit jedinou správnou a bezpečnou cestu z bodu A do bodu B a druhá kategorie ještě navíc zpět z bodu B do bodu A. Praktická část se skládala z jízdy na kole po dětském dopravním hřišti dle pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdy zručnosti a zásad poskytování první pomoci. 

Celkem se čtvrtečního dopoledne zúčastnilo 12 týmů z 10 základních škol z celého Karlovarského kraje.  V každé kategorii reprezentovali svoji základní školu 4 soutěžící ve smíšeném týmu dvě dívky a dva chlapci. V první kategorii s nejnižším počtem trestných bodů vyhrála Základní škola Truhlářská Karlovy Vary.  Na druhém místě skončila Základní škola Toužim a třetí místo obsadila 4. Základní škola Cheb. V druhé kategorii zvítězila nad svými soupeři 3. Základní škola Cheb. Cenu za druhé místo si převzala Základní škola Poštovní Karlovy Vary a třetí cenu si odnesli soutěžící ze Základní školy Pionýrů Sokolov. 

Zvláštní cenu za Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje předal zástupce vedoucího odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje mjr. Ing. Tomáš Pohl dvěma nejúspěšnějším soutěžícím – Adéle Podzimkové z 3. Základní školy v Chebu a Veronice Altmanové ze Základní školy Truhlářská v Karlových Varech. Ta se stala i nejlepším jednotlivcem celé soutěže a za svůj skvělý výkon si odvezla domů nové horské jízdní kolo. Putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje převzali soutěžící ze Základní školy Truhlářská v Karlových Varech, neboť získali ze všech soutěžních týmů úplně nejnižší počet trestných bodů. 

Gratulujeme všem výhercům a děkujeme všem, kteří se této dopravní soutěže zúčastnili. 

kpt. Bc. Zuzana Churaňová


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR