Karlovy Vary: Uvěřila neznámým osobám, dle pokynů si sjednala

V úterý 23. dubna letošního roku měl dvaačtyřicetiletou ženu z Karlových Varů telefonicky kontaktovat jí neznámý muž, který se představil jako zaměstnanec jedné z bankovních společností. Ten ženě řekl, že má rozjednanou žádost o úvěr, přičemž znal také její osobní údaje. Po několika málo minutách byl hovor ukončen.

dezinfekce

O chvíli později měla dvaačtyřicetiletou ženu telefonicky kontaktovat jí neznámá žena, která se představila jako zaměstnankyně stejné bankovní společnosti, jako muž v předešlém hovoru. Dále sdělila, že bude celý tento problém řešit ona, jelikož k tomu byla přidělena. Po dobu hovoru dvaačtyřicetiletou ženu naváděla a dávala jí instrukce. Dle instrukcí si poté poškozená žena v Karlových Varech sjednala úvěr ve výši 500 tisíc korun. 

Neznámé osoby poté ženě sdělily, aby tuto částku vložila do bitcoinového bankomatu. Ta je měla poslechnout a do bankomatu měla následně vložit 150 tisíc korun. Po vložení finanční hotovosti jí tento postup přišel zvláštní, a proto ještě než vložila další částku, kontaktovala svou banku. Tam jí bylo sděleno, že se zřejmě stala objetí podvodu. 

Neznámý pachatel tak ženě způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun. 

Případem se zabývají karlovarští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

Prevence:

Volá Vám bankovní úředník a tvrdí, že je Váš účet v ohrožení? ZBYSTŘETE! Skuteční bankovní úředníci tak nikdy nepostupují. Nereagujte na telefonní hovory, SMS zprávy, e-maily, kde se vás někdo pokouší vmanipulovat do situace, že jsou vaše finanční prostředky v ohrožení a vy musíte udělat další kroky pro jejich záchranu. Kdyby byly vaše peníze v ohrožení, tak banka sama zareaguje a učiní další opatření. Pány svého účtu jste Vy. Nezadávejte ani v aplikaci nepotvrzujte platby, které Vám někdo bude diktovat po telefonu, ani nikomu nesdělujte či nepřeposílejte potvrzovací kódy z SMS. Stejně tak nikomu nedávejte vzdálený přístup do Vašeho počítače. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud Vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

nprap. Jan Bílek


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese