Sokolov: Muž se dopustil nejméně šesti krádeží, skončil ve vazbě

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

dezinfekce

Obviněný muže se měl v Sokolově a blízkém okolí od druhé poloviny prosince loňského roku do konce ledna letošního roku dopustit nejméně šesti krádeží. 

Ve druhé polovině prosince měl poškodit oplocení a vstoupit na pozemek nacházející se v zahrádkářské kolonii. Na pozemku následně odcizil router. Poté poškodil skleněnou výplň vstupních dveří, čímž se následně dostal do zahradní chatky. Tu prohledal a odcizil z ní motorovou pilu. O necelý měsíc později, tedy v polovině ledna letošního roku si měl vyhlédnout v jedné obci poblíž Sokolova bytový dům. Poškozením dveří se následně dostal do vnitřních prostor. Následně se měl dostat do jedné ze sklepních kójí, ze které odcizil airsoftovou zbraň i s příslušenstvím, kterou poté prodal. O týden později v Sokolově opět vniknul do jednoho domu, přičemž byl vyrušen majitelem, a tak z místa utekl. 

O pár dní později měl v Sokolově vniknout do jedné z garáží. Po prohledání z ní odcizil elektrokolo, sjezdové lyže i s příslušenstvím nebo například plynový vařič a z místa odešel. 

Poslední krádeže se měl muž dopustit v pondělí 29. ledna letošního roku krátce po čtvrté hodině ranní v jedné z obcí na Sokolovsku. U domu poškodil zámek a dostal se tak do vnitřních prostor, přičemž dále prohledal jednu sklepní kóji. To, že se ve sklepních prostorách nachází cizí osoba, oznámila na linku 158 jedna z obyvatelek domu. Po příjezdu na místo policisté prohledávali sklepní prostor, kdy po pár minutách nalezli a následně zadrželi ukrytého osmačtyřicetiletého muže. 

Svým jednáním měl způsobit škodu na poškozených a odcizených věcech přibližně 122 tisíc korun. 

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného osmačtyřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen. 

nprap. Jan Bílek

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024