Karlovy Vary: Svého psa „vyhodil“ z okna v pátém patře

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zločinu týrání zvířat. Pes svým zraněním na místě podlehl.

dezinfekce

Obviněný muž měl v září roku 2022 v pozdních nočních hodinách po sporech se svou přítelkyní přijít do své bytové jednotky v Karlových Varech a v afektu chytit svého psa, křížence stafordšírského teriéra. Následně měl psa „vyhodit“ z okna. Pes po pádu z téměř patnáctimetrové výšky, kdy dopadl na chodník v blízkosti vchodu do bytového domu, zraněním v podobě masivního zhmoždění mozku, doprovázeného krvácením na mozkových plenách a do mozkových komor s následným selháním základních životních funkcí, na místě podlehl. Při samotném pádu byl pes vystaven značnému utrpení psychického rázu v podobě strachu a úzkosti a při nárazu na zem byl vystaven utrpení psychického i fyzického rázu v podobě intenzivně pociťované bolesti krátkodobého charakteru.

Po příjezdu přivolané policejní hlídky držel osmatřicetiletý muž před domem již mrtvého psa v náručí. Policistům zároveň přiznal, že je uživatelem drog, konkrétně pervitinu. V průběhu vyšetřování osmatřicetiletý muž opakovaně tvrdil, že ho pes napadl. Při tomto napadení se měl muž snažit svého psa setřást z ruky a ten přitom vypadl z okna bytové jednotky, která se nacházela v pátém patře. Znalecký posudek v oboru forenzní biomechaniky to ovšem jednoznačně vyloučil, naopak potvrdil, že pes byl z okna vyhozen vnější silou o značné intenzitě. Byl vypracován také znalecký posudek z oboru veterinářství, který popsal, kdy může být pes agresivní a taktéž popsal možná zranění osmatřicetiletého muže při agresivním útoku. Obviněný muž neměl na sobě žádná výrazná zranění, pouze malý „škrábanec“.

Z výsledku všech znaleckých posudků a provedených šetření v roce 2023 bylo zřejmé, že osmatřicetiletý muž svého psa z pátého patra domu bezdůvodně vyhodil a ten následně svým rozsáhlým zraněním na místě podlehl.

V případě prokázání viny hrozí osmatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na šest let.

nprap. Jakub Kopřiva

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024