Kraj zahájil stavbu nové lávky ve Svatošských skalách

Cyklisté a turisté budou moci už brzy využívat novou lávku přes řeku Ohři u Svatošských skal v Karlových Varech. Nový most v oblíbeném výletním místě doplní stávající dřevěněnou lávku, která už není v dobrém stavu. Nově vybudovaná konstrukce bude sloužit i pro potřeby složek Integrovaného záchranného systému. Stavba má být hotova do konce listopadu 2020.

loop jazz club

Karlovarský kraj se po dlouhém a složitém jednání stal vlastníkem dotčených pozemků, které byly součástí areálu v majetku České pošty.

„Karlovarský kraj chtěl jednak vybudovat novou lávku, aby cyklisté a turisté mohli bezpečně projíždět po vytíženém úseku cyklostezky mezi Karlovými Vary a Loktem. Dále jsme měli za cíl také zachovat hojně navštěvovaný areál pro rodiče s dětmi, který se nachází poblíž lávky.  Původně jsme se s vedením České pošty nemohli shodnout na ceně, za kterou by pozemky potřebné ke stavbě a ty, na nichž se nachází dětský areál, prodala. Na obou stranách jsme samozřejmě chtěli postupovat s péčí řádného hospodáře. Nakonec vše vyřešil bezúplatný převod pozemků do majetku kraje. Nyní už běží přípravné práce ke stavbě a my se těšíme, že bychom pak v příští cyklistické a turistické sezóně vedle staré vysloužilé lávky mohli lidem nabídnout zbrusu nový most,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Stavbu lávky provede na základě výsledku výběrového řízení společnost Metrostav, a. s.

„Jde o investiční akci, kterou hradíme z krajského rozpočtu. Náklady dosáhnou celkem 23,2 milionu včetně DPH. Zafinancovat ale musíme také vybudování přístupové cesty, která je nyní v přípravě a její dokončení se předpokládá v době předání hotové lávky. Věřím, že všem výletníkům bude nová lávka dobře sloužit a že se jim bude líbit i její architektonické řešení,“ vysvětlil hejtman Petr Kubis.  

Konstrukce lávky bude ocelová s dřevěnou mostovkou z dubu a modřínu, dalším použitým materiálem se stane beton pro spodní stavbu a kámen pro obklady opěr. Pro napojení lávky bude využito stávající cyklostezky a přístupové cesty do volnočasového areálu na pravém břehu řeky Ohře. 


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Fotogalerie
loop jazz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb