Online Včera

2001 – Sokolov: Opěrná zeď Lobezského potoka vyjde na 1,7 milionu (TV Západ)

Ještě v průběhu letošního roku by se měla dočkat rekonstrukce opěrná zeď Lobezského potoka v centru Sokolova, která se v současnosti v důsledku narušení konstrukce nachází v havarijním stavu. Finančně nákladnou opravu bude nakonec hradit sokolovská radnice ze svého rozpočtu.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

ČR žádá o obnovení statusu země prosté ptačí chřipky

Státní veterinární správa (SVS) zaslala Světové organizaci pro zdraví zvířat (OIE) prohlášení, že je Česká republika bez výskytu vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). V pondělí 26. července totiž uplynulo 28 dní od ukončení opatření v posledním letošním ohnisku ptačí chřipky na území ČR, které se nacházelo v malochovu drůbeže v Mladé Boleslavi – Čejeticích.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarsko: Bezpečnostní kamery přelepil černou páskou

V polovině června letošního roku měl 42letý muž ze Svitav v menší obci na Karlovarsku neoprávněně a bez souhlasu majitele vstoupit na jeho pozemek, obejít celý dům, nahlížet do oken a hledat svou ženu.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Ostrov: Násilím vnikl do chatky

Policisté z Obvodního oddělení Ostrov sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody třiašedesátiletému muži z Karlových Varů.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Cheb: Na radnici se řešila další pomoc bosenské Fojnici (TV Západ)

V průběhu července se do Chebu sjely delegace tří partnerských měst, a to holandského Rhedenu, německého Burgdorfu a bosenské Fojnice, aby na konferenci nazvané Fojnice 2001 prodiskutovaly další postup při pomoci tomuto válkou zpustošenému městečku. Do budoucna by mělo být díky spolupráci těchto měst dostavěno fojnické Centrum mládeže Stela či zahájena rekonstrukce zdejší historické klášterní knihovny.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Sokolov: Ve městě bude k vidění výstava Paměť národa

Organizace Post Bellum připravila putovní výstavu s příběhy pamětníků, do jejichž života zasáhly totality 20. století. Expozice na devíti oboustranných panelech představuje osudy sedmi pamětníků, práci neziskové organizace Post Bellum, která spravuje sbírku Paměti národa, a také záměr organizace vybudovat fungující pobočku v Karlovarském kraji. Výstavu můžete vidět od 2. do 23. srpna na pěší zóně 5. května v Sokolově.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Chebské muzeum představí lidovou architekturu

Výstava Lidová architektura Chebska seznámí návštěvníky s tradičními stavebními druhy a konstrukcemi, které jsou typické pro náš region. Součástí výstavy jsou prvky sejmuté ze statku čp. 18 v Milíkově doplněné ze sbírky Muzea Cheb, včetně stavebních článků ze zaniklého dvora Köstelhof u Chebu.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Policisté navštívili letní dětské tábory

Policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje z oddělení tisku a prevence se v oblasti prevence kriminality věnují dětem po celý rok. Nezapomínají na ně ani o letních prázdninách, kdy jsou děti na letních táborech.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Na kamarádky osobní údaje uzavřela několik úvěrů

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Karových Varech zahájili trestní stíhání dvaatřicetileté ženy z Karlových Varů, kterou obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu úvěrový podvod v souběhu s pokračujícím přečinem poškození cizích práv.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 31. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 30.07.2021-02.08.2021, 1. 2001 – Cheb: Na radnici se řešila další pomoc bosenské Fojnici (TV Západ), 2. 2001 – Sokolov: Opěrná zeď Lobezského potoka vyjde na 1,7 milionu (TV Západ), 3. 2001 – Cheb: Privatizace obecních bytů započala (TV Západ), 4. 2001 – Cheb: Galerii Růžový kopeček zdobí Valouškovy linoryty (TV Západ), 5. 2001 – Bad Elster: Festival Uprostřed Evropy se bude konat již po desáté (TV Západ), 6. 2011 – Cheb: Boj s hernami pokračuje novou vyhláškou (4415) (TV Západ),

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Farmářské trhy jsou v létě častým cílem kontrol veterinárního dozoru

Státní veterinární správa (SVS) v rámci své dozorové činnosti dlouhodobě kontroluje také prodej potravin živočišného původu na farmářských trzích. Přestože se počet závad při tomto druhu prodeje z dlouhodobého hlediska snižuje, je v porovnání s jinými oblastmi veterinárního dozoru stále poměrně vysoký.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Loket: Cizinec vnikl na motokrosu do obytného vozu

Od pátku 23. do neděle 25. července letošního roku proběhla v Lokti policejní akce pod názvem Bezpečná lokalita. Cílem této akce bylo eliminovat nápad trestné činnosti, porušování veřejného pořádku a dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu v souvislosti s konaným mistrovstvím světa v motokrosu.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Aš, Selb: Požár kamionu

Na žádost kolegů hasičů ze Spolkové republiky Německo vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči ze stanice Aš k požáru nákladního auta na silnici z Aše na německý Selb.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

2011 – Sokolov: Řidiči pozor na parkování, strážníci hodlají přitvrdit (4416) (TV Západ)

Městské policii v Sokolově došla trpělivost s bezohlednými řidiči. Parkování ve městě je velký problém. Špatně stojící auto může v některých situacích dokonce ohrozit záchranu života lidí. To, když hasiči nemohou například projet na sídlišti k místu požáru. Proto pořádá ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem kontroly průjezdnosti místních ulic. Při vyhledávání kritických míst za doprovodu Policie České republiky rovnou na místě řeší případné hříšníky.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

Františkovy Lázně: Policisté zachránili život 73letému seniorovi

V úterý 27. července letošního roku přijali policisté na Obvodním oddělení Františkovy Lázně těsně před 19. hodinou oznámení od osmačtyřicetiletého muže, jehož otec zanechal ve svém bytě vzkaz, ve kterém se loučí se životem. Policisté prap. Vladimír Burian a pprap. Jaroslav Lauko se do bytu třiasedmdesátiletého muže okamžitě vydali, spojili se s oznamovatelem a nakonec společně jeli na rodinnou zahradu ve Františkových Lázních, kde by se mohl třiasedmdesátiletý muž nacházet.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ