Online Dnes

Mezirolí, Nová Role: Pod vlivem alkoholu jela s vozidlem po cyklostezce

Na začátku září letošního roku řídila osmadvacetiletá žena z Prahy osobní automobil značky Mercedes Benz. V nočních hodinách měla jet po cyklostezce vedoucí z Mezirolí do Nové Role, kde byla zastavena a kontrolována policejní hlídkou.

Blog
Dnes
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Sokolov: Chystá se zatraktivnění městského koupaliště (TV Západ)

Otevření umělé vodní nádrže Michal, ležící v těsné blízkosti Sokolova, na místě bývalého lomu by mohlo přinést existenční problémy pro sokolovské městské koupaliště. V okolí nádrže, která by měla veřejnosti začít sloužit již v průběhu příštího roku, má totiž vzniknout rekreační zóna, jež by mohla přilákat více návštěvníků než městské koupaliště.

Blog
Dnes
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Cheb: Náměstí rozhýbal Sport pro všechny (TV Západ)

Zhruba dvě stovky vystupujících se ve čtvrtek 11. října vystřídaly na chebském náměstí v bohatém programu sportovní galashow, která byla součástí národního programu Sport pro všechny. Stovkám diváků se postupně představili zástupci téměř všech sportovně zaměřených občanských sdružení a tělovýchovných jednot Karlovarského kraje.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Poslední šance zapojit aleje Karlovarského kraje do ankety

Do uzávěrky zbývá jen pár dní. Mezi 60 přihlášenými alejemi z celé republiky zatím nenajdeme žádnou z Karlovarského kraje. Další soutěžní nominace je možné zasílat na www.alejroku.cz už jen do úterý 26. října do 12 hodin. Začátkem listopadu pořádající spolek Arnika vyhlásí celonárodní hlasování.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Zástupci kraje se setkali s držitelkou ceny EUREGIO EGRENSIS

Na krajském úřadě se dne 7.10.2021 konalo setkání zástupců kraje s držitelkou ceny EUREGIO EGRENSIS 2021 paní Janou Petříkovou, která získala tato ocenění za mimořádné přispění k výuce němčiny a češtiny v příhraniční oblasti. Cena EUREGIO EGRENSIS je od roku 1995 udělována osobnostem nebo institucím, které se významně podílejí na rozvoji přeshraniční česko-německé spolupráce v Euregiu Egrensis.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Omalovánky pro děti vznikly díky spolupráci MP s Miroslavem Vostrým

Městská police Cheb ve spolupráci s chebským výtvarníkem Mirkem Vostrým připravila pro děti omalovánky s náměty z činnosti strážníků z hlídkové služby a útvaru psovodů. Omalovánky budou strážníci dětem rozdávat na akcích pořádaných městskou policií.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Horní Slavkov: Z bytového domu bylo evakuováno 18 osob

Nejen události v souvislosti s větrem zaměstnali ve čtvrtek hasiče v kraji. Zasahovali například také v Horním Slavkově, kde obyvatelé domu nahlásili silný zápach plynu. To potvrdili i přivolaní hasiči.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Sokolovsko: S vozidlem se přetočil přes střechu. Skončil ve svodidlech

Ve čtvrtek 21. října letošního roku došlo krátce po čtvrté hodině ranní na dálnici D6 k dopravní nehodě. K té mělo dojít tak, že devětatřicetiletý řidič osobního automobilu značky Porsche, jedoucí ve směru z Karlových Varů na Cheb, zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy mokré pozemní komunikaci.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Sokolov: Vznik průmyslové zóny se komplikuje (TV Západ)

Vznik průmyslové zóny v areálu bývalých kasáren Mýtina nedaleko Sokolova komplikuje výše darovací daně, jejíž zaplacení stát za bezplatný převod po Sdružení Sokolov – západ požaduje. Vznik nových pracovních míst je ale pro zdejší region prioritou. Takže Sdružení je v krajním případě rozhodnuto až osmimilionovou částku za převod zaplatit.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Hasiči z hořícího bytu zachránili jednu osobu

V pátek v ranních hodinách vyjížděli hasiči k hlášenému požáru bytu v sedmém patře obytného domu v Karlových Varech. Na místo byly vyslány jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 43. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 22.10.2021-25.10.2021, 1. 2001 – Sokolov: Vznik průmyslové zóny se komplikuje (TV Západ), 2. 2001 – Cheb: Náměstí rozhýbal Sport pro všechny (TV Západ), 3. 2001 – Sokolov: Chystá se zatraktivnění městského koupaliště (TV Západ), 4. 2001 – Cheb: Jaký bude další osud bývalých kasáren? (TV Západ), 5. 2001 – Cheb: V GVU vystavuje Richard Konvička (TV Západ), 6. 2001 – Cheb: Domácí fotbalistky porazily FK Vroutek 3:1 (TV Západ),

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Luby: Byl schválen projekt výstavby výjezdové základny ZZS

Rada Karlovarského kraje schválila realizaci výběrového řízení veřejné zakázky na zhotovení projektové dokumentace projektu „Výstavba výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Lubech – zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti a autorského dozoru projektanta“.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Chodov: Kvůli posilující 3. dávce vakcíny bude opět otevřeno očkovací místo

Kvůli zahájení přeočkování posilující 3. dávkou vakcíny proti COVID-19 a snazší dostupnosti očkovací látky od výrobce Moderna, kterou byla v minulosti očkována většina zájemců v chodovském očkovacím místě, bude od středy 27. října 2021 opět otevřeno očkovací místo v Chodově, v Galerii U Vavřince, Staroměstská 39. Dočasný provoz očkovacího místa bude plně personálně zajišťovat Karlovarská krajská nemocnice.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Březová: Město si připomnělo výročí 60 let povýšení (TV Západ)

O rok odloženou oslavu 60. výročí povýšení na město si užili v Březové na Sokolovsku. Ve zdejším Kulturním domu – Multifunkčním centru v pátek 15. října připravili organizátoři večer spojený s promítáním dokumentů a živou hudbou. Více než stovku návštěvníků přivítal moderátor večera, březovský rodák Matěj Chmelenský, který připomněl, že akce se koná kvůli loňským covidovým opatřením až o 12 měsíců později.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Kriminalisté rozbili gang výrobců a distributorů marihuany

Kriminalisté v Karlovarském kraji stále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou. V rámci odhalování trestné činnosti na úseku omamných a psychotropních látek vedené pod krycím názvem „LEGUÁN“ kriminalisté v průběhu letošního roku odhalili 8 pěstíren konopí na teritoriu Karlovarského kraje a dva případy přechovávání omamných a psychotropních látek v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ