Online Včera

2001 – Region: Poslanci měli řešit tzv. bojová plemena psů (TV Západ)

V úterý 20. února se mělo v parlamentu ČR rozhodovat, zda jsou někteří psi člověku nebezpeční od přírody nebo zda je takto učiní až výchova jejich majitele. Poslanci však diskusi na toto téma odložili až na příští týden.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Sokolov: Město dá nemocnici milion korun

V tomto bodě jednání měli zastupitelé města jasno a neváhali. Vždyť, kdo by si nyní zasloužil dotaci více, než sokolovská nemocnice? A tak bylo rozhodování o poskytnutí příspěvku jeden milion korun jednoduché. Zdravotnické zařízení provozované společnosti Nemos Sokolov peníze od města využije na obměnu přístrojového vybavení a pomůcek pro intenzivní, ambulantní a dlouhodobou následnou péči o pacienta pro různá oddělení nemocnice.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Region: Těžká technika na šestce omezí zítra dopravu

Za posledních 24 hodin, od soboty 27. 2. 2021 od 7:00 hodin do neděle 28. 2. 2021 do 7:00 hodin, byl zamítnut vstup nebo výstup z okresů Sokolov a Cheb ve 194 případech. Důvody zamítnutí byly stejné jako v předešlých dnech. Nejčastěji se jednalo o cesty za turistikou, na nákupy nebo na návštěvy za známými. Celkově byl vstup či výstup z těchto okresů od 12. února 2021 zamítnut ve více než 4 700 případech.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Andělská Hora: Nalezl ruční granát

Ve středu dne 24. února 2021 krátce před pátou hodinou odpolední sedmačtyřicetiletý muž oznámil na linku 158, že na louce ve směru na Prahu před odbočkou do obce Andělská Hora nalezl pomocí detektoru předmět, připomínající granát.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Kradli v rekonstruovaném domě

V první polovině října minulého roku měla dvojice mužů ve věku 31 a 33 let poničit vstupní dveře a vniknout do domu v Chebu. Dům měla dvojice poté prohledat a odcizit z něj řadu věcí. Vzít měli tablet, holící strojek, peněženku s platební kartou či svazek klíčů. Odcizeným klíčem si měli následně otevřít vstupní dveře do další části domu, která byla zrovna v rekonstrukci. Z té měli odcizit například elektrické sbíjecí kladivo, vrtačky a drobné ruční nářadí.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

Sokolovsko: V bytě napadl svého známého

Policisté z Obvodního oddělení Sokolov – město sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví místnímu šestadvacetiletému muži. Ve čtvrtek 31. prosince minulého roku měl šestadvacetiletého muže navštívit v jeho bytě čtyřiadvacetiletý muž. Kolem 22. hodiny mělo mezi oběma dojít ke slovní rozepři a následně měl podezřelý čtyřiadvacetiletého muže fyzicky napadnout.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Habartov: Před policií prchal v odcizené Tatře (TV Západ)

Až prostřelená zadní pneumatika zastavila 23letého zloděje ze Sokolovska, který prchal před policejní hlídkou v odcizeném nákladním voze Tatra 815. Tento muž automobil odcizil z oploceného parkoviště dopravní firmy HDB Trans v Citicích u Sokolova. Ven z hlídaného areálu se dostal poté, co s vozem prorazil dvě brány a přerazil závoru u vjezdu. Ujíždějícího pachatele začala ihned pronásledovat přivolaná policejní hlídka.

Blog
Včera
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Sokolov: Radnice musí zveřejnit odměny pracovníků úřadu (TV Západ)

S mírnými výhradami hodnotí vedení sokolovské radnice precedentní rozsudek ostravského Krajského soudu, který přiznává občanům právo na získání informace o výši odměn funkcionářů a úředníků na radnicích. Co se týče odměn uvolněných funkcionářů, zde panuje obecný souhlas. Radnice tyto informace nikdy ani netajila. Poněkud jiná je ale situace u odměn zaměstnanců úřadu.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Kraj zprovozní nové očkovací centrum v KV Aréně

V multifunkční hale KV Arena v Karlových Varech zahájí od 1. března 2021 provoz první velkokapacitní očkovací centrum. Stane se tak dalším očkovacím místem v regionu pro prioritní skupiny občanů stanovené podle státní očkovací strategie. Očkovací centrum bude fungovat pod hlavičkou Karlovarské krajské nemocnice a jeho vybavení financuje Karlovarský kraj.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Region: Kontroly na stanovištích budou do zítřejší půlnoci

Na základě vydaného usnesení Vlády ČR č. 204 ze dne 26. února 2021 budou kontroly omezeného volného pohybu na vstupu a výstupu z okresů Sokolov a Cheb na kontrolních stanovištích probíhat do neděle dne 28. 2. 2021 do 23:59 hodin.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

V dubnu se bude konat Čištění řeky Ohře

V letošním roce proběhne Čištění řeky Ohře již po 6., a to v termínu 17. 4. 2021. Akci organizují místní akční skupiny Karlovarského kraje. Cílem je vyčistit koryto i břehy Ohře a jejích přítoků. Dobrovolníci se mohou připojit a pomoci tak s úklidem od Chebu až po Klášterec nad Ohří a dále na řece Teplá a dalších přítocích Ohře.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Mariánské Lázně: Nezvládl řízení a narazil do plotu

Ve středu 24. února letošního roku došlo krátce před 17. hodinou v Mariánských Lázních k dopravní nehodě. K té mělo dojít tak, že místní čtyřiadvacetiletý muž jako řidič osobního automobilu značky Volkswagen, jedoucího od ulice Hlavní směrem na Skláře, zřejmě nezvládl řízení a s vozidlem vjel mimo vozovku. Následně měl narazit do dopravního značení a poté do oplocení rodinného domu, které poškodil.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Sokolov: Kradl alkohol a oblečení

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního osmadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže. Obviněný měl během zhruba měsíce hned v osmi případech krást alkohol či oblečení ve dvou obchodech v Sokolově. Poprvé se měl do obchodního domu vydat v neděli 20. září minulého roku.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

2001 – Cheb: Studie cestovního ruchu obsahuje řadu zajímavostí (TV Západ)

Prostituce a špína v ulicích Chebu nejvíce vadí zahraničním návštěvníkům města. Tento závěr vyplývá z marketingové studie cestovního ruchu, kterou v současné době dokončuje agentura Avedon ve spolupráci se studenty místní Ekonomické fakulty.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 09. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 26.02.2021-01.03.2021, 1. 2001 – Cheb: Studie cestovního ruchu obsahuje řadu zajímavostí (TV Západ), 2. 2001 – Sokolov: Radnice musí zveřejnit odměny pracovníků úřadu (TV Západ), 3. 2001 – Habartov: Před policií prchal v odcizené Tatře (TV Západ), 4. 2001 – Region: Poslanci měli řešit tzv. bojová plemena psů (TV Západ), 5. 2001 – Cheb: Studio Kaše a párek zahrálo Šípkovou Růženku (TV Západ), 6. 2011 – Sokolov: Město si bude platit sokolici (4302) (TV Západ)

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ