ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

2001 – Cheb: Rekonstrukci divadla provázejí problémy (TV Západ)

Rekonstrukce střechy, fasády a oken chebského Západočeského divadla měla být podle původního plánu dokončena do konce měsíce srpna. Ale kvůli některým technickým problémům nebyl termín dodržen. Projektová dokumentace totiž předpokládala, že se lešení bude moci postavit na střechu budovy divadla.

0

Včera

2001 – Cheb: Nesouhlas s cenou tepla vedl k sepsání petice (TV Západ)

Hlavním bodem jednání nedávné mimořádné Valné hromady spol. TEREA, kterou napůl vlastní město Cheb a německá firma NGV Duisburg, bylo projednání výsledku kontroly zaměřené na oprávněnost výše ceny tepla dodávaného spol. TEREA do chebských obecních bytů. Právě vysoká cena tepla, která v loňském roce činila zhruba 345 korun za GJ vedla obyvatele jednoho z panelových domů na sídlišti Zlatý vrch k sepsání petice adresované zastupitelstvu.

0

Před 2 dny

Zastupitelé Karlovarského kraje schválili Plán spravedlivé územní transformace

Karlovarský kraj připravil Plán spravedlivé územní transformace (PSÚT), který mu v nadcházejícím období umožní získat až 6,3 miliardy korun z Evropské unie. Plán zahrnuje strategické projekty a další záměry, které by se postupně měly realizovat na území regionu a přispět k jeho postupnému přechodu – transformaci - na ekonomicky a sociálně vyspělejší území. Plán schválili krajští zastupitelé na svém jednání 13. září 2021.

0

Před 2 dny

2001 – Sokolov: Gymnazisté mají novou sportovní halu (TV Západ)

Zhruba 600 studentů sokolovského gymnázia se po pěti letech, které uplynuly od dokončení výstavby nové budovy školy, dočkalo také otevření vlastní sportovní haly. Odměnou za dlouhé čekání jsou ale špičkové parametry nového sportoviště splňující podmínky pro pořádání mezinárodních utkání ve většině sálových sportů.

0

Před 2 dny

Karlovarský kraj je připraven spolufinancovat projekty s evropskými dotacemi

Karlovarský kraj bude podobně jako v minulých letech čerpat úvěr na spolufinancování velkých projektů s dotací z EU nebo z dotačních programů státního rozpočtu. Z vlastních zdrojů by kraj nemohl některé akce, například nákladné rekonstrukce silnic, vůbec uskutečnit. Celkový úvěrový rámec na léta 2022 – 2025 činí 2,5 miliardy korun a při nedočerpání úvěru kraji nehrozí žádné poplatky či sankce. Podmínky a nastavení čerpání úvěru schválilo krajské zastupitelstvo.

0

Před 3 dny

Zima se blíží, ale obytné vozy z Plzně se jí nebojí

I když je letní sezóna za námi, Obytné vozy Plzeň jsou v kurzu celoročně, a tak prodej pokračuje! Obytné vozy mají topení, takže v nich můžete spát i v zimě!

0

Před 3 dny

Aby vám solární panely déle vydržely

Solární instalace jsou nyní běžné na celém světě. Jak se ale o solární panely starat, aby vám vydržely co nejdéle? A kam směřují trendy?

2

Před 3 dny

V Chebu se otevře nový závod na výrobu prémiových kol CUBE

Celosvětově rostoucí popularita cyklistiky a cvičení obecně urychlila také rozvoj německého výrobce kol CUBE, který nově expanduje a přivádí své výrobní kapacity zpět z Asie do Evropy. Důvodem je mimo jiné komplikovaný dodavatelský řetězec v kombinaci s vysokými náklady na dopravu a její nedostupnost. Společnost CUBE nyní spouští svůj první výrobní závod v České republice, a to v CTParku Cheb.

0

Před týdnem

2001 – Sokolov: Dopravní hřiště vyšlo na 1,5 milionu (TV Západ)

V sobotu 8. září bylo v areálu sokolovského Domu dětí a mládeže slavnostně otevřeno dětské dopravní hřiště, které se tak stalo teprve třetím zařízením tohoto druhu v Karlovarském kraji. Na dopravním hřišti, o jehož vybudování se začalo uvažovat zhruba před dvěma lety, si od nynějška budou moci děti sokolovského regionu při jízdě na kole a koloběžkách vyzkoušet nejnovější modelové situace simulující dopravní provoz na silnicích.

0

Před týdnem

Sokolov: V ulici Pionýrů vznikne 23 parkovacích míst (TV Západ)

Vozovky v zadním traktů domů v sokolovské ulici Pionýrů jsou v současné době v dožilém asfaltovém betonovém povrchu. Mnohokrát opravovaná komunikace se dočká stavebních úprav a vzniknou také parkovací místa.

0

Před týdnem

2011 – Sokolov: Renovace školního bazénu začala (4467) (TV Západ)

Čtyři roky starý projekt renovace školního bazénu na 6. Základní škole v Sokolově se konečně realizuje. Městu se podařilo získat dotaci ze strukturálních fondů ROPu z priority regenerace a rozvoj měst. Ve školním bazénu byla v nedávné minulosti instalována nová technologie. Nyní přijde na řadu zbytek vybavení.

0

Před týdnem

2001 – Cheb: Rekonstrukce Sládkovy ulice vyjde na 2,5 milionu (TV Západ)

Téměř již dva měsíce je pro motoristy uzavřena chebská Sládkova ulice, jež v těchto dnech prochází celkovou rekonstrukcí. Zásadní oprava včetně odvodnění se týká jak vozovky, tak chodníků, které budou mít po dokončení shodný dlážděný povrch s navazující Školní ulicí.

0

Před týdnem

2001 – Cheb: Zastřešení zimního stadionu vyjde na 70 milionů (TV Západ)

Zastřešení chebského zimního stadionu by se po mnoha letech planých úvah mohlo snad již v dohledné době stát realitou. Radnice už má k dispozici novou projektovou dokumentaci, protože ta kdysi vypracovaná mezitím technologicky značně zastarala.

0

Před 2 týdny
netConcert