ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Chodov: DDM Bludiště zvelebuje zahradu

DDM Bludiště pokračuje ve zvelebování své zahrady. Řadu prolézaček, houpaček a obdobných prvků tam v průběhu letošního roku doplní další vylepšení. Bludiště například počítá s tím, že v létě nechá v zahradě nainstalovat workoutové prvky. Město na ně už vyčlenilo v rozpočtu 470 tisíc korun.

0

Před 2 dny

Sokolov: Město získalo dotaci na rekonstrukci ulice Petra Chelčického

Rekonstrukce ulice Petra Chelčického v Sokolově, respektive její první etapa, začala v polovině května. A po měsíci od zahájení akce přišla dobrá zpráva. Město bylo úspěšné se svou žádostí o dotaci a doporučená částka k poskytnutí je až zhruba 3,4 milionu korun. Skutečná výše dotace bude přepočítána podle vysoutěžené částky.

0

Před 3 dny

Sokolov: Hasiči převzali nový zásahový automobil

Novou zásahovou cisternu převzali hasiči v Sokolově, konkrétně jednotka HZS dislokovaná ve společnosti Synthomer, a.s . Zásahové vozidlo pro "prvovýjezdy" na podvozku Scania dodal český výrobce nástaveb THT Polička. Investici v celkové výši sedm miliónu korun hradila sokolovská chemička Synthomer. Slavnostního předání se mezi hosty zúčastnila i starostka města Renata Oulehlová a místostarosta Ladislav Sedláček.

0

Před 4 dny

2011 – Cheb: Hrubá stavba Svobody finišuje (4387) (TV Západ)

Nový kulturní dům Svoboda v Chebu už stojí a stavebníci se chystají na úpravy interiérů. Akce za 144 milionů je financována úvěrem, který schválilo předchozí zastupitelstvo.

0

Před 4 dny

Hejtmani požadují víc peněz na rozvoj zdravotnictví

Upravit výzvy určené na rozvoj zdravotnictví v rámci dotačního programu REACT-EU tak, aby byly spravedlivě rozděleny do všech krajů - to je cílem Asociace krajů ČR. Požaduje proto po ministerstvu zdravotnictví a po ministerstvu pro místní rozvoj navýšení alokace v 98. výzvě tak, aby mohla být dotace poskytnuta všem žadatelům, kteří splní hodnotící kritéria.

0

Před 5 dny

Chodov: Rekonstrukce parkoviště v ČSO začne na konci června

Chodov už vybral zhotovitele zakázky na rozšíření a rekonstrukci parkoviště na sídlišti v ulici ČSO u domu čp. 933. Práce má provádět plzeňská firma Silnice Chmelíř s.r.o.

0

Před 5 dny

Karlovarský kraj se obrací na Evropskou komisi kvůli rozdělení peněz pro uhelné regiony

Karlovarský kraj nesouhlasí z rozdělením finančních prostředků v rámci Fondu spravedlivé transformace, jež jsou určené třem uhelným regionům v rámci ČR. Obrátil se proto na Evropskou komisi, kterou žádá o přezkoumání pravidel pro rozdělení.

0

Před 6 dny

Nové příchutě do Vašeho SodaStream v e-shopu ELEKTRO EFEKT!

SodaStream s příchodem letní sezóny představil nové ikonické příchutě.

0

Před týdnem

Cheb: Město nabídne pozemky v lokalitě Prokopa Holého (TV Západ)

Zhruba 5 tisíc metrů čtverečních pozemků u zimního stadionu v Chebu chce město nabídnout k developerskému záměru. Plochy jsou určené k bytové zástavbě.

0

Před týdnem

Venkovní žaluzie s purenitovým boxem: Ještě lepší, než byste čekali!

Jak zkrotit neposlušné sluneční paprsky, snížit výdaje za energie, a navrch získat stylový architektonický prvek, který významně pozvedne celkovou úroveň estetiky domu? Na danou otázku se sice nabízí rovnou několik odpovědí, tou nejsprávnější jsou však v zásadě venkovní žaluzie.

7

Před týdnem

2001 – Sokolov: Sazba za nájem nejen zahrádek se zvýší (TV Západ)

Majitelé sokolovských zahrádek, které leží na pozemcích města, se zřejmě v nejbližší době dočkají navýšení roční sazby za jejich pronájem ze současných dvou na tři koruny za metr čtvereční. Přestože právní úprava umožňuje obcím stanovit sazbu až do výše čtyř korun, Komise rozvoje města doporučila Radě navýšení tohoto poplatku pouze o zmíněných 50 procent.

0

Před týdnem

Mikroregion Sokolov-východ pomohl obcím k elektronickým deskám

Zlepšit digitalizaci veřejné správy a pomoci k lepší komunikaci mezi občany a radnicemi mají elektronické úřední desky. Budou stát kolem 2,3 milionu korun a jejich pořízení inicioval Mikroregion Sokolov - východ. Díky mikroregionu se podařilo získat dotaci na osm elektronických úředních desek pro Březovou, Dolní Rychnov, Chodov, Jenišov, Loket, Šabinu a Vintířov.

0

Před týdnem

2001 – Sokolov: Plány na průmyslovou zónu se hroutí (TV Západ)

Záměr na vybudování průmyslové zóny v areálu kasáren Mýtina u Sokolova se začíná v poslední době hroutit. Sdružení obcí Sokolov – západ by totiž za převod těchto nevyužívaných pozemků v blízkosti mezinárodní silnice I/6 muselo Ministerstvu vnitra zaplatit darovací daň ve výši přibližně 6 milionů korun.

0

Před týdnem

Sokolov: Startuje rekonstrukce čtvrti u kina Alfa

Skupina SUAS GROUP zahájila práce na rekonstrukci bytových domů u sokolovského kina Alfa. Celkově by zde ve dvou etapách mělo vzniknout 78 nových bytů a dalších 48 se následně dočká částečné rekonstrukce a zateplení. O termínu dokončení projektu rozhodne výběrové řízení na dodavatele.

0

Před týdnem
uniweby