ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Sokolov: Město chce získat pozemek u Heyrovského (TV Západ)

Město Sokolov chce získat od státu pozemek poblíž hřbitova mezi ulicemi Heyrovského a K. H. Borovského, který byl dosud v pronájmu soukromé osoby. Parcela o výměře zhruba 2100 metrů čtverečních by posloužila ke zcela novému záměru. Město o pozemek dlouho usilovalo.

0

Dnes

Sokolov: Návrh rozpočtu města na rok 2023 je připraven (TV Západ)

Návrh rozpočtu města Sokolova na rok 2023 počítá s příjmy zhruba 700 milionů korun a výdaji 1,2 miliardy korun. Rozdíl má být pokryt z minulých přebytků, přičemž na investice má jít 250 milionů korun.

0

Včera

Sokolov: Město obdrželo dotaci na na ošetření stromů v parcích

Město Sokolov obdrželo v rámci programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péče o zeleň dotaci ve výši 510.986,48 Kč. Tato dotace nám pomůže ošetřit celou řadu stromů v parcích.

0

Včera

Čtyři otázky, které byste si měli položit, než koupíte novou pohovku

Výběr pohovky může být v dnešní době velké nabídky náročný. Naprosto zásadní je tedy uvědomit si vlastní preference a očekávání, která od pohovky máte. Málokdy je totiž možné, aby pohovka splňovala úplně vše a bude nutné dělat určité kompromisy. S výběrem vám pomůžeme v článku.

9

Včera

Cheb: Lávka nad Ašskou se zprovozní do konce roku (TV Západ)

Nová lávka pro pěší spojující chebské původní Zlatý Vrch a panelové sídliště tyčící se nad frekventovanou čtyřproudou Ašskou ulicí je na svém místě. O výměně původní dožilé konstrukce z 80. let bylo rozhodnuto na začátku letošního roku.

0

Před 2 dny

Zlato klesá směrem k 1 750 USD, když se americký dolar zotavuje

V minulém týdnu cena zlata klesla na oblast 1 750 USD poté, co se v průběhu dne vyšplhala nad 1 760 USD za 1 unci. Americký dolar těží ze zhoršující se nálady na trhu na začátku americké seance, což nutí XAU/USD pokračovat v poklesu. Více informací o cenovém vývoji zlata si povíme v tomto článku.

0

Před 2 dny

Chodov: Cena vody pro rok 2023 vzroste

Nová cena vody na území Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (kde je Chodov členem) zůstane i v roce 2023 pod celorepublikovým průměrem. A to i přes zvýšení vodného a stočného v průměru o 15,77%.

0

Před 2 dny

2002 – Sokolov: Prodalo se osm bytů i s nájemníky (TV Západ)

Osm bytových jednotek druhé kategorie v ulicích U divadla a Svatopluka Čecha prodala i s jejich nájemníky v minulých dnech jedné z místních firem sokolovská radnice.

0

Před 4 dny

4 důvody, proč vás cvičení na rotopedu bude bavit víc než jízda na kole

Jezdíte rádi na kole? Kdo by nejezdil. Ovšem pomalu nám začíná zima a ta, jak známo, cyklistice moc nepřeje. Rotopedy jsou tak skvělou alternativou pro mrazivé či deštivé dny. A my vám řekneme proč.

5

Před týdnem

Sokolov: Veřejné zakázky města byly vyhodnoceny jako nejlepší v kraji

Proběhl již 11. ročník celorepublikového průzkumu zindex.cz, který hodnotí praxi zadávání veřejných zakázek. S pomocí reálných dat měří, jak konkrétní úřad postupoval transparentně, hospodárně a zda mu nevznikla ekonomická rizika.

0

Před týdnem

Karlovarskému kraji se po letech začínají vracet přeplatky od Úřadu Regionální rady

Díky vytrvalé snaze a úsilí úředníků Krajského úřadu Karlovarského kraje ve věci vratitelných přeplatků, které neoprávněně zadržoval Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad dvěma příspěvkovým organizacím Karlovarského kraje, se má kraji vrátit část finančních prostředků v rámci projektů dotovaných z programu ROP Severozápad.

0

Před týdnem

Nejlepší přírodní doplňky stravy na hubnutí od Golden Tree

Proč je důležité (nejen) při hubnutí užívat doplňky stravy? Doplňky stravy dodávají našemu tělu potřebné živiny, které nám často chybí v potravě nebo je potřeba je doplnit po náročném cvičení. Podívejte se na 5 nejlepších doplňků stravy na hubnutí od Golden Tree a nechte se inspirovat.

2

Před týdnem

Kde sehnat peníze na rozjezd či rozšíření podnikání?

Jednou z možností, kde sehnat peníze na rozjezd i rozšíření vašeho podnikání je bankovní úvěr. Rozhodně se však nejedná o jedinou možnost, která se dnes podnikatelům nabízí. Jaké všechny zdroje můžete využít? Pojďme se na ně podívat.

9

Před týdnem

Dřenice: Kostel včetně památníku letcům 1. světové války je na prodej

Chcete vlastnit jednu z nejstarších památek na Chebsku? Za 3,2 milionu korun může být vaše. Kostel na Dřenici je na prodej a s ním i památník letců 1. světové války. To není aprílový žert, ale zcela reálná věc. V nedávné době se totiž objevil inzerát na prodej památky na Chebsku.

0

Před týdnem
Popelka