ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Cheb: V rozpočtu se škrtalo, očekává se propad příjmů (TV Západ)

Plány rozpočtů na příští kalendářní rok měst a obcí v České republice se nacházejí v období, kdy finišují jejich přípravy a schvalování. Municipality i kraje ale pracují s nejistými daty, protože vše silně ovlivní budoucí podoba schvalovaných daňových zákonů, které nyní putují mezi oběma komorami parlamentu.

0

Dnes

Sokolov: Stavba Čtyřky získává svou podobu a drží termíny (TV Západ)

Pokračující stavba pobytového zařízení pro seniory, kteří vyžadují nepřetržitou péči, na místě bývalé 4. Základní školy v Sokolově je zřejmě nesledovanější stavbou ve městě.

0

Včera

Karlovarský kraj podpoří vylepšení informačního systému MicroRescue

Informační systém MicroRescue od roku 2017 pomáhá hasičům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje (IZS) v případě řešení mimořádných událostí s velkým počtem raněných. V informačním systému se shromažďují v okamžiku krizové situace s hromadným postižením osob údaje o případných raněných a ohrožených obyvatelích regionu či obětech na životech, což významně urychluje následnou komunikaci složek IZS s nemocnicemi a rodinami postižených.

0

Včera

2000 – Cheb: Úředníci se školí, jak čerpat peníze z evropských fondů (TV Západ)

Na ekonomické fakultě Západočeské univerzity v Chebu právě probíhá série tréninkových cyklů pro představitele státní správy a samosprávy Karlovarského kraje. Cílem je připravit úředníky na postupy běžné v Evropské unii při využívání strukturálních a kohezních fondů. Státy, které se na vstup do unie připravují, mohou prostředky čerpat z předvstupních fondů Phare, ISPA a SAPARD, u nichž ovšem platí stejné mechanismy.

0

Před 2 dny

2000 – Cheb: Zastupitelstvo uvolnilo na rozvoj města 66 milionů (TV Západ)

Konkretizace Rozvojového programu města Cheb na rok 2001 počítá s realizací celkem 15 projektů. Zastupitelé na jejich uskutečnění uvolnili 66 milionů korun z volných aktiv města, jež Cheb získal prodejem akcií rozvodných firem či jako zálohu na pronájem areálu Dragoun. Rozvojový program je zaměřen především na tři prioritní oblasti, kterými jsou podpora bydlení, cestovního ruchu a rozvoj místní ekonomiky.

0

Před 4 dny

Sokolov: Čtyřka má fasádu. Stavba je za polovinou

Stavba pobytového zařízení Čtyřka v Sokolově jde dosud podle plánu. Objekt je dávno pod střechou, vyšplhal se do posledního patra a prostavěno už bylo zhruba 105 milionů korun z celkových nákladů kolem 160 milionů korun. Objekt už dostal venkovní fasádu, usazena jsou všechna okna, v budově se topí a dále pokračují práce na interiérech. Předpokládaný termín dokončení akce je duben roku 2021.

0

Před 4 dny

2000 – Sokolov: Gymnázium bude mít novou sportovní halu (TV Západ)

Práce na výstavbě nové víceúčelové kryté sportovní haly u sokolovského gymnázia pokračují i přes zhoršující se počasí na plné obrátky. Stavbu za 47 milionů korun financuje Ministerstvo školství a částečně i místní radnice. Ta v letošním roce uvolnila příspěvek ve výši 2,5 milionu korun a rovněž poskytla pozemky pro výstavbu.

0

Před 4 dny

Cestující na železnici v kraji vítají dvě nové nádražní budovy

Dvě obce v Karlovarském kraji - Tršnice a Stráž nad Ohří - mají nové nádražní budovy. Správa železnic dokončila opravu těchto dvou objektů, jež byly součástí tehdejší Buštěhradské dráhy na trati Praha – Kladno – Chomutov – Karlovy Vary – Cheb. Oba stavební zásahy respektovaly a zachovaly historickou hodnotu budov.

0

Před 5 dny

Cheb: Novým povrchem tělocvičny se pyšní 6. ZŠ

V minulých dnech byla dokončena výměna dožilého povrchu podlahy (výměna za starý koberec) malé tělocvičny na chebské 6. ZŠ. Nově je zde položen certifikovaný sportovní povrch, který lze řádně hygienicky udržovat.

0

Před 5 dny

Sokolov: Město podpoří Droseru dotací ve výši 50 tisíc

Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera Bublava získá od města Sokolov individuální dotaci 50 000 korun na celoroční činnost. Její poskytnutí už schválila městská rada a peníze jsou určené například na energie, hygienické prostředky, dopravu, krmivo, veterinární péči či materiál. Drosera je v našem kraji jedinečným zařízením. Jedná se o neziskovou organizaci, která přispívá k záchraně volně žijících živočichů a podílí se na ekologické výchově.

0

Před 6 dny

Aš: Dokončuje se parkoviště v Příbramské ulici

Stavba malého parkoviště s osmi stáními, nový chodník, veřejné osvětlení, část opěrné zdi a na dvou místech nová zábradlí. To je ve zkratce výčet aktivit, které se nyní dějí v Příbramské ulici.

0

Před 6 dny

Sokolov: Dva domy u Alfy půjdou k zemi, vzniknou parkoviště (TV Západ)

Sokolovská čtvrť nad kinem Alfa se má podle plánu města stát atraktivním místem k bydlení. Komplex nemovitostí dříve vykoupila společnost Sokolovská uhelná a město od ní získalo před časem několik neobydlených domů, z nichž některé nahradí parkoviště.

0

Před týdnem

Přemýšlíte nad vánočním dárkem pro cyklistu či cyklistku? Doporučujeme horské kolo CUBE z eshopu Cykloservex.cz

Uvažujete o novém horském kole pro vás anebo pro vaše blízké? Vsaďte na kvalitu osvědčené značky CUBE!

0

Před týdnem

Sokolov: Cestující MHD se mohou ukrýt pod novými přístřešky

Na zastávkách obsluhovaných autobusy MHD ve městě i v jeho okolí už mají cestující k dispozici 38 nových přístřešků. Konečně tak zmizely staré přístřešky, které měly životnost dávno za sebou. Za přístřešky, které od dodavatele město převzalo, by měl Sokolov zaplatit přibližně 3,6 milionu korun.

0

Před týdnem
kamiq restart 2020 prosinec