Cheb: Opravy Dukelské zahájeny, v Družstevní finišují (TV Západ)

Stavební ruch v ulicích města Chebu pokračuje i přes stav nouze. Aktuálně jsou například viditelné dvě investiční akce města – opravy Družstevní na sídlišti Skalka za 4,8 milionu korun a první úsek rekonstrukce Dukelské v centru za celkových 14,1 milionu.


„Zahájeno bylo na konci března. Vidíte, že v první etapě, tzn. zde mezi ulicemi Žižkova a Karlova se již intenzivně pracuje. V podstatě se jedná o kompletní rekonstrukci jak povrchu vozovky, tak chodníků, parkovacích stání, veřejného osvětlení a dešťové kanalizace v celém úseku Dukelské ulice. První etapa - znepřístupnění této části mezi ulicemi Karlova a Žižkova bude trvat zhruba do začátku června. Následně, po zprovoznění této horní části, se uzavře dolní část mezi Karlovou a Evropskou. Tam by měla probíhat stejná práce a mělo by být hotovo do konce července,“ popsal místostarosta Chebu Miroslav Plevný. 

První část prací vyjde zhruba na polovinu z celkové částky. V loňském roce se v okolí dokončila komplikovaná oprava části Pivovarské ulice a i na příští rok se plánuje modernizace další z přilehlých ulic. 

„V této části chceme příští rok navázat rekonstrukcí ulice Karlova. Tzn., že pokud vše dobře dopadne, vysoutěžíme firmu a budou samozřejmě v souvislosti s dnešními opatřeními i finance, tak bychom příští rok měli přímo navázat ulicí Karlova. Pak máme také v plánu relativně nedaleko rekonstrukci dvorního traktu v Sadové ulici. A tím by byly rekonstrukce v této části města uzavřeny. Myslím si, že komunikace tady jsou už docela kvalitní,“ doplnil informaci místostarosta. 

V předstihu proti plánu je stavba v ulici Družstevní na sídlišti Skalka. 

„Tam je to v podstatě takový kratší úsek. V rámci rekonstrukce ulice Družstevní se jedná především o to, aby se zobousměrnil provoz na této ulici. Tzn. posunuly se a rozšířily parkovací místa, ale principiálně jde o to, aby tam byl, v případě, že tam auta parkují, možný obousměrný provoz. Je jasné, že když jsme měli diskusi s občany, si nejvíce stěžovali na nedostatek parkovacích míst a hlavně chtěli vědět, zda se bude v ulici Družstevní dále pokračovat. Zatím na to nemáme projekt. Ale i na základě diskusí s občany v rámci setkání, které jsme měli ještě v únoru, tak jsem zadal investičnímu odboru, aby začal připravovat studii na rozšíření parkovacích míst dále v ulici Družstevní. Ta první část ulice Družstevní je necelých 5 milionů korun. Z tohoto hlediska je to oproti zde Dukelské ulice menší stavba. Hotova by měla být – ve smlouvě se mělo začít v březnu a pokračovat se mělo až do srpna, nicméně firma byla schopna začít už v únoru a vzhledem k počasí, které je, tak má poměrně slušnou rozestavěnost a je možné, že dokončí už někdy v půlce června,“ uvedl Plevný. 

Další velkou akcí, která bude brzy zahájena, je dlouho připravovaná rekonstrukce ulice Zemědělská v Hájích. Investici za téměř 33 milionů korun bude kromě města financovat také Krajská správa a údržba silnic a CHEVAK. V několika fázích se do poloviny roku 2021 opraví jak komunikace a veřejné osvětlení, tak chodníky, kanalizace i propustek. Dojde také k rozšíření komunikace v nebezpečném esíčku.  

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb