Region: Kradl vše, co mu přišlo pod ruku

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

zprávy uniweb weby

Obviněný měl ve druhé polovině prosince minulého roku vniknout na pozemek zemědělské usedlosti v jedné menší obci na Sokolovsku. Následně měl vniknout do stodoly a z té odcizit téměř vše, co mu přišlo pod ruku. Do vozidla, se kterým k místu přijel, měl dát například několik úhlových brusek, motorových pil, svářecí soupravu, gola sady, autobaterie či různé vrtačky. Tímto svým jednáním měl způsobit škodu téměř 140 tisíc korun.

V pondělí 22. března letošního roku měl obviněný muž řídit v ulicích Chebu osobní vozidlo značky Renault. V odpoledních hodinách byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou, která při silniční kontrole zjistila, že muž má až do prosince letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Kromě toho policisté lustrací zjistili, že šestačtyřicetiletý muž měl v prosinci minulého roku, po převzetí výzvy, nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody. Obviněný ovšem bez závažného důvodu do výkonu trestu nenastoupil.

Z těchto důvodů ho policisté zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Tam obviněný policistům dobrovolně vydal čtyři igelitové přepravky s bílou krystalickou látkou, která byla později odbornou expertízou vyhodnocena jako pervitin.

Po provedených úkonech byl šestačtyřicetiletý muž eskortován přímo do věznice.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

weby uniweb