Sokolov: Nájemné v nebytech se po dobu nouze sníží (TV Západ)

Rada města Sokolova se zabývala stavem nouze a jedním z bodů, kterými chce pomoci podnikatelům je snížení nájemného v městských nebytových prostorách. Uložila proto v souladu s příslušnými zákony jednateli společnosti Sokolovská bytová s. r. o., aby tak učinil.

VZP list a pros 2022

„Dostanou za měsíc březen ti, kteří musí mít z nařízení vlády úplně zavřeno, 50 % slevu a ti, kteří mohli nechat otevřeno, dostanou slevu z nájemného 25 %. Co se týče měsíce dubna tak ti, co mají úplně zavřeno, tak mají nájem 0 – dostanou slevu 100 % a ti, co mají otevřeno, dostanou slevu 50 %. K tomu, že je sleva poskytována i těm, kteří mají otevřeno, jsme se rozhodli z toho důvodu, že jednak mají nižší tržby a jednak je to i taková morální podpora toho, že se o nás teď starají,“ vysvětlila podmínky starostka Sokolova Renata Oulehlová. 

Velkou zátěž zaznamená také rozpočet města. Odbory proto mají pokyn snížit své finance o 10 %. Úřad nadále funguje i pro občany, ale má omezené úřední hodiny. 

„Úřad je možno navštívit dvakrát v týdnu - v pondělí od 9 do 12 a ve středu od 14 do 17 hodin. A je to po předchozím objednání, buď e-mailem či telefonicky,“ popsala starostka. 

V Městském domě kultury se již třetí týden intenzivně šijí roušky a jejich distribuci vypomůže i tzv. rouškovník přímo u Městského úřadu. 

„Musím říci, že jsme opravdu z té solidarity lidí nadšení. Za to velice děkujeme. Jen v našem Městském domě kultury se našilo a přes město Sokolov rozdělilo více jak čtyři tisíce roušek. V první řadě jsme zásobovali nemocnici, složky IZS, naše nízkonákladové bydlení pro seniory, sociální služby, odbor sociální a pak hned následovaly pošty a obchody v našem městě. Ta pomoc se pak již mohla soustředit, zaměřit i na širokou veřejnost. A je to určitě hlavně díky tomu, že lidé opravdu chtějí pomoci a pomáhají. Včera jeden podnikatel donesl 500 roušek, chodí i drobní dárci, kteří přinesou např. 50 roušek, vietnamská komunita se zapojila. Myslím si, že v našem městě roušky jsou a jsem za to nesmírně všem vděčná,“ poděkovala Renata Oulehlová. 

Město myslí i na své seniory prostřednictvím sociálních služeb. 

„Máme v Sokolově tři poskytovatele sociálních služeb. Z toho je jedna městská organizace. Ti zaměstnanci samozřejmě za našimi seniory chodí, chodí i odbor sociálních věcí a snažíme se max. měrou jim pomoci. Už v prvních dnech jsme zajistili zdarma dovoz nákupů, pak dovážku obědů, aby se opravdu naši senioři cítili v bezpečí a měli vše, co potřebují,“ dodala starostka. 

Zastupitelé se měli sejít na jednání 16. dubna, ale s ohledem na prodloužení nouzového stavu se tak nestane. Podrobné informace a kontakty jsou zveřejněné na stránkách města www.sokolov.cz.

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
weby uniweb