Region: Čtyři muži byli obviněni z prodeje či přechovávání drog

Sokolovští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dva muže ve věku 21 a 22 let. Obvinění muži měli v období od září roku 2018 do konce února 2019 neoprávněně pěstovat v rodinném domě u Sokolova rostliny konopí.

zprávy uniweb weby

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili přes 70 rostlin konopí a igelitovou přepravku s obsahem přes 65 gramů nadrcené sušiny. Dále byly zajištěny různé chemikálie a komponenty k pěstování těchto rostlin. Zajištěný materiál byl poslán ke znaleckému zkoumání. Z odborných výsledků bylo prokázáno, že v igelitové přepravce se jedná o látku s obsahem D-9-tetrahydrokanabinolu, neboli o konopí.

Za stejný přečin si vyslechl obvinění od chebských kriminalistů 46letý muž z Aše. Svého protiprávního jednání se měl dopustit tím, že od počátku roku 2018 do současné doby na různých místech na Chebsku měl bez povolení za účelem dalšího prodeje obstarávat a následně prodávat nebo zdarma poskytovat většímu počtu konzumentů drogu pervitin.

Všem třem obviněným mužům hrozí v případě prokázání viny za uvedený přečin trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Dále chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 35letého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Obviněný muž měl začátkem července tohoto roku u sebe neoprávněně přechovávat plechovku s obsahem sušiny rostlinného materiálu o orientační hmotnosti až 30 gramů včetně obalu. Následným orientačním testem byla zjištěna přítomnost konopí. Za takové jednání mu v případě prokázání viny hrozí roční trest odnětí svobody.


prap. Eva Valtová
mjr. Bc. Kateřina Krejčí

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

weby uniweb