Sokolovsko: Odcizili osobní a nákladní automobil

Policisté z obvodního oddělení Sokolov – město sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže třem mužům ze Sokolovska ve věku 26, 29 a 32 let. Mladší dvojici mužů dále sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Nejmladšímu šestadvacetiletému muži policisté dále sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

dezinfekce

Dvaatřicetiletý muž měl přivést svého známého devětadvacetiletého muže v polovině ledna letošního roku na Sokolovsku k areálu jedné z firem. Ten měl následně do areálu vstoupit. Poté měl rozbít okno, čímž vniknul do budovy sloužící pro zaměstnance. V jedné z místností měl odcizit klíče od vozidla značky Volkswagen, které bylo v areálu zaparkované. Devětadvacetiletý muž tedy přišel k vozidlu, za které ještě zapřáhl vedle stojící přívěsný vozík, přičemž měl s vozidlem z areálu odjet na předem domluvené místo. Za ním měl jet ve svém vozidle dvaatřicetiletý muž. Po příjezdu na domluvené místo měl na oba muže čekat nejmladší z nich. Ten měl následně nasednout do odcizeného vozidla, které převezl a zaparkoval na odlehlém místě na Sokolovsku. 

Poté se trojice mužů měla opět vydat do stejného firemního areálu. Devětadvacetiletý muž měl opět vniknout do areálu a do budovy, kde odcizil klíč od nákladního vozidla značky Volkswagen. Ty měl předat šestadvacetiletému muži, který s vozidlem odjel. Nákladní vozidlo se měli pokusit v jednom městě na Sokolovsku prodat, což se jim nepodařilo, a tak ho nechali na místě odstavené. Odcizený osobní automobil i s přívěsným vozíkem měli následně zaparkovat před jedním z restauračních zařízení v Sokolově. 

Policisté se začali případem okamžitě zabývat a na základě oznámení od dvaačtyřicetileté ženy ještě tentýž den osobní automobil s přívěsným vozíkem vypátrali v Sokolově. Na vozidle i přívěsném vozíku se navíc nacházely registrační značky patřící jiným vozidlům. O několik dní později policisté operativním šetřením vypátrali také odstavený nákladní automobil, a to v jedné obci na Sokolovsku. 

Svým jednáním měli způsobit celkovou škodu přibližně 130 tisíc korun. 

V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobili větší škodu. 

nprap. Jan Bílek


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy