Sokolovsko: Napadl kolemjdoucí

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže z Tachova, kterého obvinili ze spáchání přečinů vydírání, výtržnictví a krádeže.

zprávy uniweb weby

Obviněný měl nejdříve na konci července letošního roku vniknout v dopoledních hodinách do bytu v Kynšperku nad Ohří. Ten měl prohledat a nakonec z něj odcizit finanční hotovost, osobní doklady či klíče od osobního automobilu. Následně měl jít k nedalekému parkovišti, klíčem si vozidlo otevřít a odcizit ho.

O dva týdny později měl obviněný sedět na lavičce v Kraslicích. Těsně po poledni měl oslovit procházejícího dvaadvacetiletého mladíka. Měl se s ním dát do řeči a poté na mladíka začít křičet, vyhrožovat mu a chtít po něm, aby mu dal finanční hotovost nebo zašel koupit lahev alkoholu a cigarety. Mladík to nejdříve odmítal a obviněný ho začal fyzicky napadat. Z obavy o své zdraví nakonec poškozený požadované zakoupil, předal to třiatřicetiletému muži, který ho nechal z místa odejít.

Ve stejný den, ale o několik hodin později, měl na stejném místě fyzicky napadnout procházejícího čtyřicetiletého muže. Nejdříve ho měl několikrát udeřit pěstí do obličeje a poté do něj strkat. Napadený muž se snažil z místa odejít, ale obviněný ho neustále fyzicky napadal a přitom mu vyhrožoval. Po chvíli obviněný z místa odešel. Napadený muž po útoku vyhledal lékařské ošetření v sokolovské nemocnici, kde mu byla vystavena několikadenní pracovní neschopnost.

Svým jednáním měl třiatřicetiletý muž, který se již v minulosti výtržností dopustil, způsobit celkovou škodu téměř 85 tisíc korun.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq restart 2

Hlavní zprávy

 

Kamiq restart 2
seo uniweb