Sokolov: Proběhl tradiční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

V Městském divadle Sokolov byl první prosincový den ve znamení udílení cen a také se pomáhalo. Proběhl tradiční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Hlavním pořadatelem koncertu bylo Město Sokolov ve spolupráci s Městským domem kultury Sokolov a Policií České republiky – územním odborem Sokolov.


Návštěvníci večera zaplnili celé hlediště divadla a společně strávili velmi příjemný předvánoční večer za hudebního doprovodu. O hudební představení se postarala nejen Hudba Hradní stráže a PČR, ale vystoupili také Tomáš Savka, Gabriela Urbánková a pěvecké sbory ZUŠ Sokolov Zvonek a Jen tak pod vedením Andreji Plaché. Celým slavnostním večerem hosty provedl moderátor Radim Jehlík.

V úvodu večera bylo na programu předání medailí za zásluhy o bezpečnost a rozvoj našeho města. Předání proběhlo z rukou starosty Mgr. Petra Kubise, místostarostky Renaty Oulehlové, místostarosty Bc. Jana Picky a za Policii ČR plk. Mgr. Karla Stodoly. Medaile získali:

Brig. gen. Mgr. Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, která se významně zasloužila o zřízení sokolovské pobočky Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové.

Plk. v. v. Ing. Zdeněk Jedlička, který se významně zasloužil o zřízení sokolovské pobočky Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze.

Vrchní rada plk. Mgr. Radek Marcín, zástupce ředitele pro vzdělání a výchovu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. Zasloužil se o zřízení sokolovské pobočky VPŠ a SPŠ MV v Praze. O obě pobočky v Sokolově je veliký zájem jak ze strany žáků ze Sokolova, tak z celého Karlovarského kraje.

Gabriela Trägerová, DiS., zdravotní sestra anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice Sokolov, která poskytla první pomoc u dopravní nehody chlapci, čímž mu zachránila život.

A poslední oceněný npor. Mgr. Daniel Chval, velitel roty VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové pobočky v Sokolově. Spolu s prap. Starkem asistoval při záchraně lidského života v Nemocnici Sokolov, kdy v mezipatře mezi odděleními poskytli první pomoc a resuscitaci staršímu muži, jenž upadl na zem.

Výtěžek z benefičního večera ve výši 58.400 Kč byl společně se sponzorskými dary od společnosti Vodárna Sokolovsko s.r.o. ve výši 20.000 Kč a od nadačního fondu Františka Štěpánka také ve výši 20.000 Kč, věnován malému Jindřišku Svatošovi, který se od narození potýká s vážnými zdravotními komplikacemi.

Zdroj: Město Sokolov

Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb