Sokolov: Město dostalo covidový příspěvek 28,8 milionu

Takzvaný covidový příspěvek ve výši téměř 28,8 milionu korun obdrželo od státu město Sokolov. Příspěvek není účelově určen a nepodléhá finančnímu vypořádání se státním rozpočtem. Obce ho mohou použít podle svého uvážení například na provozní výdaje, na dofinancování výpadku daňových příjmů do oblasti investic nebo na kofinancování dotací.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Kolik jednotlivá města a obce od státu dostaly je závislé na počtu obyvatel podle Českého statistického úřadu k 1. lednu 2020. V případě Sokolova byl počet obyvatel k tomuto datu 23 033. Propad v příjmech města způsobený koronavirovou pandemií ale pokryje tento příspěvek jen částečně. Sokolov totiž očekává v letošním roce propad v příjmech kolem sto milionů korun. I proto byly pozastaveny některé investiční akce plánované v letošním roce.

Zástupci obcí a krajů kritizovali, že podle jejich odhadu přijdou obce, města a kraje kvůli kompenzačnímu bonusu pro OSVČ či zpětné kompenzaci daňových ztrát v souvislosti s koronavirem asi o 20 miliard korun. Jednorázový příspěvek plánuje vláda doplnit navýšením dotací pro investice v obcích, schválila na to 9,7 miliardy. Krajům, jejichž příjmy ze sdílených daní budou také kráceny, vláda nabídne na silnice nižších kategorií pro letošek šest a pro příští rok čtyři miliardy korun.


Zdroj: město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb