Region: Policisté zkontrolovali téměř 330 vozidel

V pondělí 23. ledna letošního roku proběhla na celém území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu, zda řidiči vozidel dávají přednost v silničním provozu ostatním účastníkům silničního provozu.


Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor. 

Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo na dvě desítky policistů ze služby dopravní policie. Během dopravní akce policisté zkontrolovali téměř 330 vozidel, přičemž zjistili 87 přestupků, z nichž 9 oznámili příslušnému správnímu orgánu a 78 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastějším přestupkem, celkem v 26 případech, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, celkem ve 23 případech. V šesti případech bylo zjištěno překročení nejvyšší povolené rychlosti. 

nprap. Jan Bílek

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb