Nenechte si ujít finálový koncert pěvecké soutěže Karlovarský hlas

Letošní 44. ročník pěvecké soutěže Karlovarský hlas vyvrcholí finálovým koncertem v sobotu 27. listopadu 2021 od 19 hodin v Malém sálu karlovarského hotelu Thermal. Divákům se představí 9 finalistů soutěže v sólovém zpěvu, které vybrala porota v čele s hudebníkem Milanem Krajícem.


Soutěž Karlovarský kraj je celostátní a hlásit se do ní mohou mladí lidé ve věku od 15 do 30 let věku. Zaměřuje se na neklasický zpěv od muzikálu přes jazz, rock, pop, folk až po další alternativní směry a jejím smyslem je rozvíjení zájmu o zpěv, vyhledávání talentů, jejich další odborné vedení. V letošním roce porota vybírala v prvním výběrovém kole z nečekaného počtu 38 soutěžících. 

Výkony finalistů hodnotí rovněž porota, jíž pro změnu předsedá populární zpěvák Zbyněk Drda, dalšími členy jsou zpěvák Martin Růža, který v rámci finálového koncertu vystoupí jako host. Členkami poroty jsou dále zpěvačky Beego Shea, Mirka Lendělová a Kateřina Bodláková.

„Od roku 2017 si účastníci výběrového kola odnášejí profesionální videonahrávku svého vystoupení, která jim poskytuje zpětnou vazbu a mohou nadále využít k sebeprezentaci. Posilujeme tím tak myšlenku celé soutěže podporovat mladé začínající zpěváky v jejich rozvoji. Téhož roku byla poprvé vyhlášena také Cena diváků, kteří tak měli možnost svým hlasem ovlivnit vítěze této ceny. Toto hlasování se stalo mezi publikem velmi populární, tudíž i letos budou moci zvolit svého vítěze,“ upozorňuje ředitelka soutěže Helena Plitzová.

Novinkou letošního koncertu finalistů je možnost sledovat koncert online na internetu. Organizátoři vzhledem k aktuální covidové situaci připravili tuto variantu sledování finále pro všechny, kdo by měli obavu nebo ztížené podmínky pro osobní návštěvu koncertu. Finální koncert bude k vidění prostřednictvím kanálu Youtube či na webu soutěže.

Soutěž tradičně podporují Karlovarský kraj, Město Karlovy Vary a další sponzoři.

Seznam finalistů:
1. Julie Nosková, 18 let, Jindřichův Hradec
2. David Pejčoch, 17 let, Čakovice u Týnce nad Sázavou
3. Adéla Svobodová, 18 let, Vodná, Bečov nad Teplou
4. Kateřina Doubravová, 18 let, děčín
5. Lukáš Nimburský, 18 let, Pečky (Polabí)
6. Nela Poživilová, 15 let, Písek
7. Magdaléna Hušková, 20 let, Plzeň
8. Karolína Anna Bokstefflová, 16 let, Praha
9. Michal Běloch, 19 let, Jenštejn


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
3. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb