Cheb: Zastupitelé schválili záměr na prodej bývalých kasáren (TV Západ)

Projekt revitalizace lokality bývalých kasáren na Zlatém Vrchu v Chebu pokračuje projednáváním v orgánech města. Ve čtvrtek 26. června na zasedání Zastupitelstva města proběhla veřejná prezentace studie za účasti autorů, investora i zástupců iniciativy VRCh – Vize rozvoje Chebu. Již předtím se celou situací zabývala Rada města.

james bond net concert

"Rada města 10.6. doporučila Zastupitelstvu schválit zveřejnění adresného záměru na prodej asi 350 tisíc metrů čtverečních, a to adresný záměr společnosti Zlatý vrch, s.r.o., která vyhrála výběrové řízení. Přihlásila se tedy jako jediná, ale splnila všechny podmínky. V zásadě s ní máme uzavřenu dohodu o ceně jednoho metru čtverečního pozemku – 350 korun za jeden metr čtvereční," uvedl místostarosta Chebu Ladislav Hrubý. 

Realizace projektu by měla ze strany developera probíhat postupně v několika etapách. Areál, který vojáci opustili po roce 1989 získalo město do majetku v roce 2002. Desetiletá blokace na komerční využití způsobila devastaci budov a v minulých letech došlo k demolici většiny z nich. Během hodinu a půl trvající prezentace byl projekt podrobně představen a zastupitelé nakonec na svém jednání záměr prodeje potvrdili. 

"Bude záměr zveřejněn, jedná se o technický záměr, který odvisí. V průběhu toho již budeme jednat s investorem  o textu smlouvy o smlouvě budoucí, kupní, na základě které by se poté měly uzavírat jednotlivé kupní smlouvy na jednotlivé pozemky či jejich celky řekněme, podle etap tak, jak se s investorem domluvíme. Smlouva o smlouvě budoucí by měla být uzavřena na dobu pěti let. Nicméně je možné tuto dobu prodloužit v případě, že bude již do těch pěti let ukončena jedna etapa záměru. Co bude etapou, je právě otázkou vyjednávání, které vedeme teď s investorem," doplnil Hrubý. 

Celou prezentaci i další zajímavosti projektu a historie místa si můžete prohlédnout na speciální stránce vytvořené iniciativou VRCh na adrese https://www.kasarnacheb.cz/.

loop jazz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb