2010 – Nebanice: Tři úseky krajské cyklostezky byly zahájeny (4082) (TV Západ)

Slavnostním poklepáním základního kamene začala v Nebanicích na Chebsku symbolicky výstavba dalších tří úseků krajské cyklostezky. Téměř 14 kilometrů vyjde na 139 milionů korun. Dotace z Evropské unie je ve výši 85 %.


„Ono se to jmenuje cyklostezka, ale je to multifunkční komunikace, která by měla sloužit jak cyklistům, tak inlajnistům, turistům, dokonce by po ní měli běhat i koně a též by měla řešit přístupové cesty k dotčeným pozemkům, kde jsou pole, nemovitosti soukromých subjektů,“ popsal Petr Študlar z dodavatelské firmy.

„Tak je tam plánován i pruh zpevněný po okraji cyklostezky, aby se tam mohlo jezdit na koních. Protože Nebanice jsou známy poměrně kvalitním chovem koní,“ připomněl náměstek hejtmana Petr Navrátil. 

První z nově postavených úseků má celkově 9 kilometrů. Vede z Chocovic, přes Vokov do Nebanic a Kynšperka. Tam se napojí na již hotový úsek do Sokolova. Druhý, více než kilometrový, úsek prochází městem Sokolov od Krejcarovy lávky přes Ohři a dále okolo nově budovaného dopravního terminálu.

Třetí část cyklostezky vede městem Loket. Celkově všechny tři trasy budou obsahovat tři ocelové lávky, překlenou se některá slepá ramena Ohře a zpřístupní břehy. Řeší se i odvodnění sousedících pozemků. 

„Ještě nám chybí kus směrem od Varů na Chomutov, a potom nám tady bude ještě chybět kousek propojení na Cheb, ale jinak už to bude celé,“ uvedl Novotný. 

O budoucnosti napojení na ústeckou část cyklostezky se bude rozhodovat až v dalších letech.

„Já osobně teď už budu zastávat, že do cyklostezek už šlo peněz dost, a musíme taky myslet na jiné oblasti jako je zdravotnictví a školství,“ řekl hejtman Novotný.

Celkově by měla mít krajská cyklostezka 105 kilometrů. 

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb