2003 – Cheb: Budování městské cyklostezky má pokračovat (TV Západ)

Úpravami několika dalších úseků bude v průběhu letošního roku pokračovat výstavba chebské městské cyklostezky, jejíž trasa v budoucnu propojí městskou část Háje s nádražím a sídlištěm Zlatý vrch.


"Původní návrh byl, aby cyklostezek po městě bylo víc. To je velmi složité, protože s nimi souvisí řada stavebních úprav. Nestačí jenom označit značkami a označit na chodníku, na silnici. I stavební úpravy to velmi komplikují. Jednak je nutné vyjádření Dopravního inspektorátu a také je to otázka financí. Takže budeme rádi, když se podaří tato cyklostezka, která propojí vlastně město od Hájů až ke Zlaťáku," popsal místostarosta Chebu Václav Jakl.

V současné době je zatím hotov pouze krátký úsek v okolí nedávno vybudovaného kruhového objezdu u nádraží. V letošním rozpočtu je na pokračování výstavby vyčleněno šest milionů korun. V dubnu by tak měly začít úpravy dalších částí, a to od Riegrovy ulice k lávce do Hájů a v ulici U Trati v samotných Hájích.

"Bude se realizovat po částech, aby mohly být zkolaudovány a uvedeny do provozu," uvedl Jakl. 

Pokud v příštím roce proběhne dlouho plánovaná celková rekonstrukce Riegrovy ulice, mohla by být již na jeho konci hotova ucelená část cyklostezky z Hájů až k nádraží. V roce následujícím pak přijde na řadu úsek od nádraží na Zlatý vrch.

"A ta by mohla plynule pokračovat na cyklostezku, o které se také uvažuje, která by propojila Cheb a Františkovy Lázně," prozradil místostarosta. 

Celá městská cyklostezka, která bude na obou koncích, tedy v Hájích a nedaleko Havlíčkovy ulice, navazovat na síť příměstských cyklotras, musí být dokončena nejpozději do roku 2006, kdy v Chebu a nedalekém bavorském Marktredwitz proběhne přeshraniční krajinná výstava. Pravděpodobnější je ale varianta, že hotova bude již o rok dříve. Celkové náklady na výstavbu by přitom neměly přesáhnout částku deseti milionů korun.

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Mendoza - Grammy night

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb