Online Dnes

2003 – Region: Sbírka Světluška pomáhá nevidomým (TV Západ)

V pondělí 15. září mohli obyvatelé dvou stovek českých měst přispět na veřejnou sbírku nazvanou Světluška. Dobrovolníci, lehce poznatelní podle tykadel na hlavě, vybírali peníze na pomoc těžce zrakově postiženým lidem.

Blog
Před 2 dny
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Cheb: Sto dvacet studentů zjišťovalo intenzitu dopravy (TV Západ)

Zhruba 120 studentů chebských středních škol se zapojilo do rozsáhlého statistického průzkumu dopravního zatížení jednotlivých komunikací ve městě a jeho okolí.

Blog
Před 3 dny
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Chebsko, Bavorsko: Vzniká nový hospodářský portál (TV Západ)

Nový hospodářský portál by měl od ledna příštího roku usnadnit spolupráci českých a německých firem z Karlovarského kraje a východního Bavorska. Podnikatelé by tak prostřednictvím Internetu mohli například navazovat nové obchodní kontakty.

Blog
Před 4 dny
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Atletická Velká cena nabídla letos běhy a skok daleký (TV Západ)

V úterý 5. září se uskutečnil na stadionu v Poohří již 34. ročník atletické Velké ceny Chebu. Technicky soutěž zajistil oddíl TRIATLET Karlovy Vary ve spolupráci s SKP Union Cheb. Akci poprvé nemoderoval ze zdravotních důvodů Jacek Přibáň.

Blog
Před 5 dny
REGIONZAPAD.CZ

Ostrov: Stovka strojů z třetího Fichtl Cupu vyjela na spanilou jízdu (TV Západ)

Krušnohorský fichtl cup je název akce, jejíž třetí ročník se konal v Ostrově v sobotu 2. září. Setkání milovníků především dvoutaktních motorů pořádané rodinou Dubových a jejich kamarádů a kolegů se opět setkalo s mimořádným zájmem.

Blog
Před 6 dny
REGIONZAPAD.CZ

Sokolov: Velké parkoviště u Bohemie bude mít osvětlení i kamery (TV Západ)

Město Sokolov dokončuje přípravu projektu velkého záchytného parkoviště v areálu Bohemia. V současné době je v místě poblíž garáží písková plocha, kterou nahradí plnohodnotné parkovací stání. Na ty má navázat také heliport, jenž vznikne ve spolupráci s dalšími subjekty.

Blog
Před 6 dny
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Dopravní podnik představil nové CNG autobusy (TV Západ)

Městská hromadná doprava v Chebu prochází zásadní modernizací. Cílem je kromě zlepšení komfortu cestujícím také snížení emisí a zjednodušení odbavení. Dva nové typy nízkoemisních autobusů na CNG pohon představil veřejnosti Dopravní podnik Cheb v pondělí 4. září přímo na Náměstí Krále Jiřího.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Sokolov: Zrušení jedné ze základních škol se odkládá (TV Západ)

Myšlenka na zrušení jedné ze sedmi základních škol v Sokolově se prozatím odkládá. Počty žáků sice dlouhodobě klesají, ale tento trend by se podle některých názorů mohl v budoucnosti změnit.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Cheb: Azyl pro bezdomovce vznikne v bývalých kasárnách (TV Západ)

Snad již tuto zimu začne v Chebu fungovat dlouhá léta chybějící noclehárna pro bezdomovce. Město už pro zřízení azylového domu vytipovalo vhodné prostory v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Sokolov: Pohledávkovou agendu doplní tři noví úředníci (TV Západ)

Podstatně rychlejší vymáhání pohledávek města a řešení dopravních přestupků si sokolovská radnice slibuje od přijetí nových úředníků na Odbory vnitřních věcí a dopravně-správních agend, které se zmíněnými problematikami zabývají.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Cheb: Byly zahájeny stavební přípravy Krajinné výstavy (TV Západ)

Cheb a německý Marktredwitz připravily pro rok 2006 společný projekt Krajinné výstavy. Slavnostní zahájení stavebních příprav se uskutečnilo minulý týden v nově zrekonstruované Klášterní zahradě v Chebu.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

Karlovy Vary: Krajské dotace budou centralizovány do nového oddělení (TV Západ)

Nové oddělení karlovarského Krajského úřadu by mělo začít fungovat v rámci centralizace administrovaných dotací. Systém má zefektivnit práci desítek úředníků, kteří zpracovávají ročně více než 1500 žádostí v celkové hodnotě okolo 226 milionů korun.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

Cheb: Drážní hasiči slavili 70 let od založení (TV Západ)

V sobotu 2. září se v Chebu odehrály oslavy 70. výročí založení drážních hasičů. Na náměstí, kde se shromáždila nejrůznější technika, se objevil také železniční vagón včetně kolejového lože.

Blog
Před týdnem
REGIONZAPAD.CZ

Region: Připravuje se zázemí pro stálé stanoviště letecké záchranky (TV Západ)

Karlovarský kraj by měl, podle informací ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, mít vlastní stanoviště letecké záchranné služby od roku 2028. Většina našeho regionu je dosud nepokrytá v rozmezí zákonných norem a od léta 2024 bude situaci provizorně řešit jeden armádní vrtulník.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZAPAD.CZ

2003 – Cheb: Hledá se nový provozovatel Klubu mládeže (TV Západ)

Klub pro mladé by měl podle chebské radnice vzniknout v bývalém kulturním domě na sídlišti Zlatý vrch. Více se o tom dozvíte v následující reportáži.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZAPAD.CZ