ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

2002 – Cheb: GVU vystavuje dílo Maxima Kopfa (TV Západ)

V chebské Galerii výtvarného umění je v těchto dnech k vidění výstava obrazů jedné z vůdčích osobností pražských Němců na meziválečné výtvarné scéně Maxima Kopfa.

0

Včera

Region: Archeologické léto 2022 představí zajímavosti města Kraslice a hradu Hausberg

Muzeum Cheb se připojilo k celorepublikové akci Archeologické léto 2022, která nabízí možnost poznat více než 90 atraktivních lokalit s výběrem z více než 250 komentovaných prohlídek na celém území České republiky.

0

Včera

Cheb: Nová kniha ukazuje to nejzajímavější z města (TV Západ)

Vyšla nová reprezentační publikace města Cheb u příležitosti oslav 700. výročí zástavy Chebska českým králům. Na necelých 130 stránkách obsahuje koncentrát toho nejzajímavějšího z pohledu fotografů Lubomíra Stiburka a Martina Stolaře, architekta Borise Redčenkova s doprovodným textem před šesti lety zesnulého historika a archiváře Dr. Jaromíra Boháče.

0

Včera

Cheb: Město má novou reprezentační publikaci

Kniha byla vydána u příležitosti oslav 700. výročí zástavy Chebska českým králům a je dostání v turistickém infocentru za 449 korun.

0

Před 5 dny

Aš připravuje pro muzeum projekt

Možnosti, jak rozšířit výstavní prostory v historické budově muzea v Mikulášské ulici například vhodnou přístavbou, má zajistit připravovaná studie, na jejímž financování nyní poskytl městu Aš dotaci Karlovarský kraj. Dotace je ve výši 200 tisíc korun.

0

Před 6 dny

Kynšperk: Den Ohře se slavil podvacáté (TV Západ)

Již dvacet let se v Karlovarském kraji slaví Den řeky Ohře. Zároveň se v sobotu 30. července jel 17. ročník amatérského vodáckého závodu O pohár Povodí Ohře. Součástí akce byl Den otevřených dveří na přehradě Horka. Povodí navíc pomohlo účastníkům zadotováním vody z přehrady Skalka u Chebu.

0

Před týdnem

Do kin míří film Cesta do Tvojzemí, postavě námořníka propůjčil hlas influencer Kovy

Další postavy namluvili Cina, Myšička, Issová, Vondráček, Neužil či Lábus.

0

Před týdnem

Cheb: Jízda veteránů zavítala na náměstí (TV Západ)

Po čtyřleté pauze vynucené covidovými omezeními se uskutečnil ve dnech 4. - 7. srpna již 20. ročník jízdy historických vozidel Karlovými Vary a okolím. Akci uspořádal Veteran Car Club Karlovy Vary.

0

Před týdnem

Sokolov: Slavnosti vína doprovodila premiéra projektoru (TV Západ)

Již čtvrtý ročník sokolovských slavností vína proběhl v sobotu 6. srpna na nádvoří místního zámečku. V nabídce se představilo celkem 12 vinařství, které přivezly pestrou nabídku kvalitních vín.

0

Před týdnem

Zámek Kynžvart láká návštěvníky na dětské prohlídky s pohádkovými postavami

V době letních prázdnin nabízí zámek Kynžvart speciální prohlídky, které jsou určeny malým návštěvníkům. Ty prostory zámku provádí pohádkové bytosti.

0

Před týdnem

Cheb: Letní bláznění provázelo tropické počasí (TV Západ)

Letní bláznění v Chebu není konstatování faktu některých facebookových diskutérů, ale oblíbený dvoudenní festival pro celé rodiny na Krajince pod Chebským hradem. Akce, při níž se společně potkává humor, umění a především možnost si vyzkoušet řadu žonglérských dovedností, nese podtitul Festival pouličního divadla a nového cirkusu.

0

Před 2 týdny

Pomezí: Obec oslavila 700 let obří akcí (TV Západ)

Obec Pomezí nad Ohří na Chebsku, která leží na samé hranici s Bavorskem oslavila v sobotu 30. července 700 let od první zmínky. Rozsahem málo vídanou akci bohaté obce s dvěma stovkami obyvatel navštívily tisíce lidí, převážně z nedalekého Chebu.

0

Před 2 týdny

Sokolov: Food fest nabídl také exotické kuchyně (TV Západ)

Již třetí sokolovský Food festival se uskutečnil v sobotu 30. července v Zámeckém parku. Předpověď počasí s ohlášenými dešťovými přeháňkami se podepsala na účasti některých stánkařů, ale na návštěvnosti to příliš znát nebylo. Cestu si nakonec podle odhadu organizátorů našlo ke třem tisícovkám účastníků.

0

Před 2 týdny

2002 – Region: Jedenáctý ročník Festivalu uprostřed Evropy byl zahájen (TV Západ)

V neděli 21. července byl v chebském Západočeském divadle za účasti řady významných hostů z české i německé strany slavnostně zahájen 11. ročník Česko-bavorsko-saského kulturního festivalu Uprostřed Evropy, který je letos tematicky zaměřen na vztah přírody a umění.

0

Před 2 týdny
netConcert