ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Region: Stabat Mater na Velikonoce v Mariánských Lázních

Na Velikonoce Západočeský symfonický orchestr v Mariánských Lázní připravil vynikající dárek pro milovníky hudby. 7. dubna v 19.30 zahraje ve společenském domě Casino Stabat Mater od Antonína Dvořáka. Dirigovat bude Radek Baborák při účasti smíšeného pěveckého sboru Čerchovan a jeho hostů.

0

Před 2 dny

2003 – Lesov: Výsledky KontAktFota jsou vystaveny v Galerii Thun (TV Západ)

Až do konce března budou v galerii Thun v Lesově u Karlových Varů k vidění výsledky mezinárodního fotografického workshopu KontAktFoto 2002 pořádaného chebskou Galerií 4.

0

Před 6 dny

Region: Nová kniha mapuje veškerá chráněná místa v kraji (TV Západ)

Na tiskové konference krajského úřadu v úterý 7. března představili zástupci kraje a Regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR novou publikaci věnující se zvláště chráněným územím v regionu.

0

Před 6 dny

Karlovy Vary: Muzeum zve na dvě přednášky

Muzeum Karlovy Vary pořádá v tomto týdnu dvě přednášky - ve čtvrtek 16. března v karlovarském muzeu s názvem "Podsvětní policie boha mrtvých - ochranní démoni v šachtových hrobkách v Abúsíru" a v sobotu 18. března v muzeu Královská mincovna v Jáchymově to bude přednáška "Liščí vrch u Velichova a ostatní slovanské hrady Karlovarska".

0

Před týdnem

2003 – Cheb: Unikátní díla florentských mistrů jsou k vidění v GVU (TV Západ)

V chebské Galerii výtvarného umění je v těchto dnech k vidění unikátní kolekce výtvarných děl florentských mistrů ze šestnáctého a sedmnáctého století. Výstava nazvaná "Florenťané. Umění z doby medicejských velkovévodů" nabízí více jak osm desítek obrazů, grafik, kreseb a drobných sochařských děl.

0

Před 2 týdny

2013 – Cheb: Galerie 4 ukazuje 17. ročník KontAKTfoto 4930 (TV Západ)

Chebská Galerie 4 v loňském roce pořádala již 17. ročník mezinárodní dílny fotografů KontAKTfoto. Výsledky pětidenního workshopu, který probíhal v areálu Kamenného dvora u Kynšperka, nyní vystavuje v prostorách v Kamenné ulici v Chebu.

0

Před 3 týdny

Cheb: Sedmnáctý Masopust se uskutečnil po dvouleté pauze (TV Západ)

Již po sedmnácté se v historické části Chebu uskutečnil masopustní průvod. Stalo se tak po dvouleté pauze, kdy pořádání znemožnily covidová opatření omezující hromadné akce.

0

Před 3 týdny

Bochov: Maškarní ples pro dospělé ovládly Zloba a Cirkus (TV Západ)

Druhou letošní společenskou akcí v Bochově na Karlovarsku byl po reprezentačním plese maškarní rej pro dospělé. Událost, kterou mají místní velmi rádi, se i vyvedla i letos.

0

Před 3 týdny

2013 – Sokolov: Kabelky a milostné dopisy nabízí muzeum 4893 (TV Západ)

Výstavu s názvem Kabelky a milostné dopisy připravilo ve spolupráci s architektkou Zuzanou Ilinčevová sokolovské muzeum. Do ženského světa minulých dob mají povolen vstup i pánové.

0

Před 3 týdny

Cheb: Výstava fotografií v Galerii 4 ukazuje současný život na Ukrajině

Je tomu už rok, co vypukla válka na Ukrajině. Silná svědectví o strádání obyčejných lidí, stejně tak i o statečném boji za svobodu a nezlomné naději, která je trvale přítomná v těch nejtěžších okamžicích, přinášejí snímky předních ukrajinských fotografů, jež jsou nyní k vidění v chebské Galerii 4. Výstavu s názvem „Bojují i za nás“ si zde můžete prohlédnout až do 16. dubna.

0

Před 3 týdny

Cheb: Amatérský fotograf vytvořil koláže historických fotografií a současnosti města

Amatérský fotograf František Kuneš zveřejnil na jedné z chebských facebookových skupin tři koláže snímků, které prolínají záběry z let 1945 a 2023. Fotografie zaujaly značné množství čtenářů, a tak jsme se rozhodli autora kontaktovat.

0

Před 3 týdny

2003 – Cheb: Galerie G4 vystavuje výsledky workshopu v Provence (TV Západ)

V chebské Galerii G4 jsou v těchto dnech k vidění výsledky fotografického workshopu, který proběhl na přelomu loňského srpna a září ve francouzské Provence.

0

Před 3 týdny

Karlovy Vary: Galerie umění zve na vernisáž Katariny a Pavla Brunclíkových

Galerie umění v Karlových Varech zve na vernisáž - Pavel Brunclík – Dvojí dotek a Katarina Brunclíková – Půvab uvadání, která proběhne ve čtvrtek 2. března v 17 hodin v Galerii umění Karlovy Vary. Obě výstavy potrvají do neděle 23. dubna.

0

Před 3 týdny

2013 – Sokolov: Loutkáři mají novou scénu a děti soutěž o loutky 4897 (TV Západ)

V neděli 27. ledna v 15 hodin došlo v sokolovském Městském domu kultury ke slavnostnímu uvedení premiéry loutkové pohádky „Kašpárkova dobrodružství“. Završila se tím více než tři roky trvající snaha o znovuobnovení loutkové scény.

0

Před 4 týdny
weby uniweb