ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Vánoční trhy probíhají u Mlýnské kolonády (TV Západ)

I krajské město Karlovy Vary si připomínají adventní dobu prodejními trhy, výzdobou a kulturním programem. Od soboty 26. listopadu poběží vánoční trhy přesně měsíc, do 26. prosince. Lázeňská trasa se vine od hotelu Thermal až po Divadelní náměstí.

0

Dnes

Cheb: Pětice klasických pohádek pro současné rošťáky

V pořadí čtvrtou premiérou Extra echt epesně české sezóny bude v neděli 11. prosince od 15 hodin pohádková podívaná pro děti od 5 let, nazvaná Bylo nebylo za devatero horami. Přímo pro chebské divadlo ji napsal dramatik Patrik Boušek.

0

Včera

Sokolov: Předáno pět medailí Za zásluhy o bezpečnost (TV Západ)

Ve čtvrtek 1. prosince se v sokolovském divadle uskutečnil slavnostní večer spojený s benefičním koncertem Big Bandu Hudby Hradní stráže a Policie ČR a pěveckých sborů, při kterém byly zároveň oceněni jednotlivci medailemi Za zásluhy o bezpečnost města.

0

Před 2 dny

2002 – Cheb: Výstava v muzeu ukazuje dobové zemědělské nářadí (TV Západ)

"Jak se dříve hospodařilo" je název výstavy, která je od poloviny listopadu k vidění v prostorách chebského muzea. Návštěvníci zde mají možnost prohlédnout si hospodářské nářadí, dobové fotografie či modely starých roubených statků, které patří k nejrozsáhlejším součástem sbírek chebského muzea.

0

Před 3 dny

Cheb: Transky, body, vteřiny

Západočeské divadlo v Chebu vás zve na premiéru do Studia d. V rámci Extra echt epesně české sezóny uvádí hru současného autora, herce a režiséra Tomáše Dianišky Transky, body, vteřiny, která byla českou divadelní kritikou roku 2019 oceněna jako nejlepší hra roku.

0

Před 4 dny

Hranice: Město rozsvítilo vánoční strom ve velkém stylu

Po 16té hodině vytvořily svým vystoupením pravou vánoční atmosféru Chorus Egrensis a Sbor ze ZŠ Hranice v evangelickém kostele. Lidé se pak přesunuli na náměstí, kde již v domě „U Sucháčků“ probíhaly tvořivé dílny a fotokoutek Michala Budy.

0

Před 6 dny

Sokolov: Zahájení Adventu zaznamenalo obrovský zájem (TV Západ)

Zahájení adventu v Sokolově spojené s programem, trhy a rozsvícením vánočního stromu proběhlo v neděli 27. listopadu. Od odpoledních hodin se za chladného, ale slunečného počasí odehrál hlavní program na Starém náměstí.

0

Před týdnem

Cheb: Vánoční trhy zahájeny, letos bez omezujících opatření (TV Západ)

V sobotu 26. listopadu, tradičně před první adventní nedělí, se v Chebu uskutečnilo slavnostní zahájení vánočních trhů. Ty potrvají celý měsíc a jejich věhlas již dávno překonal hranice našeho regionu.

0

Před týdnem

Podpořte na Startovači vydání vědecko-fantastické ságy METALSTORY Michala Novotného

Nová dvoudílná vědecko-fantastická sága METALSTORY – Příběh kovu nejenom že pochází z Plzně, ale její děj v Plzni přímo začíná.

0

Před týdnem

2002 – Cheb: Sedm slovenských fotografek se představilo v Galerii G4 (TV Západ)

Návštěvníci chebské Galerie G4 se v těchto dnech mohou prostřednictvím výstavy sedmi autorek generace druhé poloviny 90. let blíže seznámit se současnou ženskou fotografií na Slovensku.

0

Před 2 týdny

2002 – Cheb: Festival Devět bran představil židovskou kulturu (TV Západ)

Návštěvníci chebského muzea měli ve středu 6. listopadu možnost seznámit se s kulturními tradicemi židovského národa.

0

Před 2 týdny

Sokolov: Zpěv ve sváteční 17. listopad a program Adventu (TV Západ)

U příležitosti výročí státního svátku 17. listopadu bylo město Sokolov osloveno iniciativou Díky, že můžem, aby se připojilo ke dvaceti městům v ČR, ve kterých se 17. listopadu v 17:11 hod. rozezní z amplionů místních rozhlasů reprodukce písně Modlitba pro Martu zpěvačky Marty Kubišové.

0

Před 2 týdny

Cheb: Koncert připomněl Listopad, vánoční trhy se blíží (TV Západ)

Město Cheb uspořádalo ve spolupráci se Západočeským divadlem u příležitosti státního svátku 17. listopadu slavnostní koncert. Před zaplněným hledištěm pozval ředitel divadla Jan Svoboda k úvodnímu slovu starostu města Jana Vrbu.

0

Před 2 týdny

2002 – Sokolov: Vítězové soutěže s Ajaxem pojedou do muzea Policie (TV Západ)

Čtyřicet dětí ze třetích tříd základních škol celého sokolovského okresu se na sklonku listopadu vydá do pražského policejního muzea. Jedná se přitom o autory nejpovedenějších obrázků z výtvarné soutěže nazvané "Co mě naučil Ajaxův zápisník". Odborná komise vybírala ty nejlepší ze 160 došlých prací.

0

Před 2 týdny
ČNSO Studio