ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

2001 – Cheb: V galerii U Kamene vystavuje Petr Malina (TV Západ)

V chebské galerii U Kamene si můžete v těchto dnech prohlédnout výstavu olejomaleb a akvarelů teprve 25letého čerstvého absolventa pražské Akademie výtvarných umění Petra Maliny. Prostředí této galerie není autorovi neznámé, protože se zde již před dvěma roky prezentoval na společné výstavě studentů akademie.

0

Dnes

Kraj chystá oslavy Mezinárodního dne seniorů

Karlovarský kraj připravil u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který se tradičně slaví 1. října, zábavný program v Chodově a v Aši. Akce se v obou městech uskuteční 29. září 2021 a nabídnou seniorům oblíbené písně v podání českého umělce Pavla Nováka, vystoupení žáčků základních uměleckých škol, tombolu o ceny, měření krevního tlaku a cukru, seznámení se s nabídkou Senior Pasů a malé občerstvení.

0

Včera

Na Kladské zase zatroubí

Kouzelná atmosféra krásy podzimního lesa, ve kterém se rozléhá troubení jelenů, se dá zažít letos 28. 9. v loveckém zámečku na Kladské.

0

Včera

Cheb: Den architektury nabídne prohlídky krovů či studentskou výstavu

V rámci celorepublikového projektu Den architektury se na začátku října budou v Chebu konat dvě akce. Na sobotu 2. a neděli 3. října budou připraveny komentované prohlídky historických krovů měšťanských domů na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: V úterý začínají Svatováclavské slavnosti 2021

Od úterý do sobory příštího týdne se budou v Karlových Varech konat Svatováclavské slavnosti 2021 (28.9. až 2.10.2021). Jedná se o novou akci pořádanou Statutárním městem Karlovy Vary. Na akci vystoupí místní a regionální umělci, zpestřením budou vystoupení předních českých interpretů, velkému zájmu se těší vystoupení kapely Čechomor, které se uskuteční v úterý dne 28.9. od 16:30 hodin.

0

Před 2 dny

2011 – Cheb: Proběhly Valdštejnské slavnosti (4471) (TV Západ)

Letošní Valdštejnské slavnosti konané u příležitosti 950. výročí města Chebu jsou minulostí. O víkendu přilákal program slavností davy lidí na náměstí Krále Jiřího, kde starosta města Pavel Vanoušek převzal žezlo od vévody Albrechta. Bylo ujednáno, že starosta Chebu předá žezlo představitelům města Jičína, kde se Valdštejnské slavnosti budou konat příští rok.

0

Před 3 dny

Cheb: Nedělní divadelní představení pro děti

Západočeské divadlo v Chebu připravilo na neděli 26. září od 15.00 hodin výpravnou pohádku v podání herců a loutek - O hrochovi, který se bál očkování, kterou mohou děti vidět naposledy.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Poznejte městské strážníky a jejich práci

Jak vypadá zadržení pachatele nebo výcvik služebního psa, co obnáší slaňování a s jakou technikou pracují strážníci městské policie? To i mnohé další bude k vidění ve Světě záchranářů (v Centru zdraví a bezpečí) v rámci Dne s městskou policií – v sobotu 25. září od 13 do 17 hodin.

0

Před 4 dny

Navštivte Týden knihoven ve Zbůchu a buďte blíže knihám, blíže fantazii!

U příležitosti Týdne knihoven pořádá spolek imPerfect, z.s. ve spolupráci s obcí Zbůch a Obecní knihovnou Zbůch v týdnu od 4. - 10. 10. 2021 první ročník Týdne knihoven ve Zbůchu. Tato akce se stane akcí každoroční tradiční s cílem podpořit čtení a povědomí o zajímavých knihách.

0

Před 4 dny

Sokolov: Osobnosti za roky 2019 a 2020 převzaly ocenění (TV Západ)

Letošní vyhlašování výsledků ankety Osobnost města Sokolova se odehrálo v pátek 10. září v divadle Městského domu kultury. Programem tradičně provázel moderátor Radim Jehlík a hudební vystoupení obstarala zpěvačka Michaela Nosková. Vyhlášeny byly výsledky za roky 2019 a 2020.

0

Před 5 dny

Karlovy Vary: Letiště oslavilo 90 let od zavedení první linky (TV Západ)

V neděli 5. září se uskutečnil Den karlovarského letiště s tématem 90. výročí od zřízení první pravidelné linky z Prahy přes Mariánské lázně. Pestrý program okořenila řada letadel, ale také možnost prohlédnout si zázemí letiště. A co podle pořadatelů bylo na přípravách nejtěžší?

0

Před 6 dny

Cheb: Zítra se koná Noc literatury

O Noc literatury, tradiční celorepublikovou akci, Chebští nepřijdou ani tentokrát. Uskuteční se ve středu 22. září od 18 do 22.30 hodin - na pěti místech Chebu současně. V podání herců Západočeského divadla v Chebu opět zazní vybrané texty ze současné světové literatury.

0

Před 6 dny

2001 – Cheb: Galerie G4 vzpomíná na Jána Šmoka (TV Západ)

V chebské galerii G4 si můžete v těchto dnech prohlédnout vzpomínkovou výstavu snímků prof. Jána Šmoka, který je fotografickou obcí považován za legendu české fotografie. Výstava černobílých i barevných výtvarně stylizovaných aktů připomíná jeho tvorbu a publikační činnost z 60. a 70. let minulého století.

0

Před 6 dny

2001 – Cheb: V galerii Růžový kopeček vystavují mladí studenti (TV Západ)

Právě v těchto dnech probíhá v chebské galerii Růžový kopeček výstava grafik dvojice studentů posledního ročníku pražské Akademie výtvarného umění Markéty Šafárikové a Petra Fialy. Oba výtvarníci mají za sebou i přes svoje mládí řadu úspěchů.

0

Před týdnem
Dan Brown a W Simphony