ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

2004 – Cheb: Bambiriáda oslavuje volný čas pro děti (TV Západ)

Karlovarský kraj se letos premiérově zapojil do celostátní Bambiriády, což je dvoudenní akce pořádaná sdruženími, které se starají o volný čas dětí a mládeže. Na seznamu devatenácti hostitelských měst ze všech koutů republiky se proto objevil také Cheb.

0

Včera 1 Editor

Ostrov: Klášterní slavnosti přilákaly návštěvníky ze širokého okolí (TV Západ)

Druhá květnová neděle v Ostrově patří už tradičně klášterním slavnostem. Hned po desáté ranní z kostela svatého Michaela do kostela Nanebevzetí Panny Marie vyšel průvod v čele s farářem a soškou Panny Marie Věrné.

0

Včera 1 Editor

Odrava: Lávka v Mostově bude nahrazena novou (TV Západ)

Lávka pro pěší a cyklisty v Mostově na Chebsku poblíž obce Odrava je podle vlastníka, Karlovarského kraje, ve stavu, kdy se musí ihned přistoupit k její výměně. Předchozí opravy pouze oddálily rozhodnutí a další investice do stávající konstrukce pozbyly smyslu.

0

Před 2 dny 1 Editor

2004 – Cheb: Na granty jednorázových akcí jde letos 14 milionů (TV Západ)

Až do konce května přijímá chebská radnice žádosti o finanční granty na jednorázové akce pořádané ve druhém pololetí letošního roku.

0

Před 3 dny 1 Editor

Cheb: Macbeth jako tarantinovský thriller

Poslední premiérou končící Cestovatelsko-světácké sezóny se do chebského divadla po sedmi letech od inscenování Othella vrací jedna z vrcholných shakespearovských tragédií. Tentokrát půjde o dosud v Chebu neuvedené drama vzestupu a pádu skotského krále Macbetha. Novou inscenaci uvidí diváci poprvé v sobotu 25. května.

4

Před 4 dny 3 Admin

2004 – Františkovy Lázně: Rozhovor – S velvyslancem JAR Noelem Lehokem (TV Západ)

Archivní rozhovor s velvyslancem JAR Noelem Lehokem na téma africké kultury, témat rozhovorů i léčby.

0

Před týdnem 1 Editor

Ostrov: Ocenění Občan roku 2023 rozdána

Po roce měli občané Ostrova opět jedinečnou příležitost poděkovat a vyjádřit své uznání neobyčejným lidem, kteří se nestarají ne o sebe. Ocenění „Občan města roku“ se uděluje také za celoživotní zásluhy a rovněž může být uděleno in memoriam. Tak se stalo i letos.

4

Před týdnem 3 Admin

2004 – Františkovy Lázně: Festival představí africkou kulturu (TV Západ)

Na sklonku května se bude ve Františkolázeňských Městských sadech konat dvoudenní festival umění přírodních národů nazvaný Muli Bwanji. Bližší informace o jeho programu nám řekl hlavní organizátor, majitel zdejší Galerie exotického užitého umění Miroslav Širš.

5

Před týdnem 1 Editor

Kynšperk: Májky a čarodějnice se slavily na více místech (TV Západ)

Letošního 30. dubna, tedy dne zvyku stavění májek a pálení čarodějnic, se na řadě míst v regionu za příjemného počasí rozhořely ohně. Nejinak tomu bylo v Kynšperku na Sokolovsku, kde jsme s kamerou navštívili hned několik míst.

0

Před týdnem 1 Editor

2004 – Cheb: Galerie 4 představuje Individuality (TV Západ)

V chebské Galerii 4 byla v pátek 14. května zahájena výstava projektu Aleny Dvořákové a Viktora Fischera s názvem Individuality, která představuje řadu významných osobností české dokumentární fotografie.

0

Před týdnem 1 Editor

2004 – Sokolov: Po městě vznikne prvních pět dětských koutků (TV Západ)

S postupnou obnovou zanedbaných pískovišť chce v letošním roce začít sokolovská radnice. Nové dětské koutky, které budou odpovídat zpřísněním hygienickým normám, se mají stavět přednostně v těch lokalitách, kde o to majitelé okolních bytů požádají, a zároveň přislíbí, že se o ně budou sami starat.

0

Před týdnem 1 Editor

2004 – Cheb: V Galerii U Kamene vystavují Stíny a odlesky (TV Západ)

V Galerii U Kamene na chebském náměstí je v těchto dnech k vidění výstava obrazů Libora Veselého nazvaná Stíny, odrazy, odlesky reality.

0

Před týdnem 1 Editor

2004 – Cheb: Děti vyráběly předměty pro účastníky FIJO (TV Západ)

Předáním ocenění na chebské radnici vyvrcholila dětská výtvarná soutěž, při které žáci zdejších základních škol a Základní umělecké školy vyráběly upomínkové předměty pro účastníky blížícího se festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO.

0

Před týdnem 1 Editor

2004 – Sokolov: Město zavede bezplatné výpůjčky pozemků (TV Západ)

Majitelé bytů v Sokolově budou mít možnost trochu ušetřit. Zdejší radnice jim totiž zanedlouho nabídne do bezplatného pronájmu pozemky v blízkosti domů.

0

Před týdnem 1 Editor
UNIWEB - weby od lidí pro lidi