ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Cheb: Vánoční trhy bez otevřených stánků skončily (TV Západ)

Vánoční trhy v Chebu se sice uskutečnily, ale kvůli nařízení Vlády ČR musely zůstat zavřené prodejní stánky. Omezen byl i program, a tak jedinou atrakcí zůstalo veřejné kluziště. Nyní město počítá škody. Výraznou nákladovou položkou trhů je totiž instalace stánků, kluziště a následná kompletní demontáž.

0

Před 4 dny

Mariánské Lázně: v pátek proběhne koncert k připomenutí obětí holocaustu

21. 1. 2022 v 19.30 proběhne ve Společenském domě Casino Mariánské Lázně koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně k připomenutí obětí holocaustu.

0

Před 4 dny

Letos si Aš připomíná 150. výročí povýšení na město

Připravena je celá řada kulturních akcí. Město také vyčlenilo dva miliony korun na dotace na akce, které u tohoto významného jubilea uspořádají další organizátoři.

0

Před 6 dny

2002 – Cheb: Galerie 4 představuje výsledky maďarského workshopu (TV Západ)

Již 16. sezonu zahájila chebská Galerie 4 kolektivní výstavou nesoucí název Maďarská puszta 2001. Osmaosmdesát černobílých i barevných fotografií vzniklo pro loňské, srpnové dílně v městečku Kecel, ležícím na jihozápadě Maďarska na pokraji rovinaté puszty.

0

Před 6 dny

2002 – Kynšperk: Bude místní betlém kulturní památkou? (TV Západ)

Snad již v únoru letošního roku dojde k prohlášení kynšperského betlému, který se nachází v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie, za kulturní památku, díky čemuž by se mělo usnadnit shánění peněz na jeho záchranu.

0

Před týdnem

2002 – Cheb: Tříkrálový průvod tvořilo tisíc koledníků (TV Západ)

Průvodem dětí oblečených v kostýmech Tří králů byla 2. ledna v Chebu slavnostně zahájena letošní Tříkrálová sbírka. Přestože tento den panovalo takřka arktické počasí, sjela se do města více než tisícovka mladých koledníků z celých západních Čech a sousedního bavorského příhraničí.

0

Před týdnem

Knižní tip: O dracích a Sedmi. Návrat do světa draků, ale úplně jinak

V roce 2020 se Tereza Kadečková představila svým prvním románem O dracích a lidech, kde okamžitě předvedla své literární schopnosti.

0

Před týdnem

Západočeské divadlo v Chebu zve na Můj romantický příběh

Čtvrtou premiérou letošní divadelní SEZÓNY NOVÝCH ZAČÁTKŮ v Západočeském divadle v Chebu bude současná hořká komedie ze života nezadaných třicátníků MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH v režii Zdeňka Bartoše. Díky obrovskému smyslu pro humor, kterým oplývá její autor, bude divákům umožněno podívat se i na trapasy i lehce bolavá témata s nadhledem a lehkostí a třeba se spolu s postavami i zasmát sami sobě. Vždyť kdo nikdy nezažil euforii zamilovanosti, bolest z odmítnutí či nepovedené rande?

0

Před týdnem

Tip na knihu: Vztek a další příběhy. Nekompromisní americká autorka Lucy Taylor

Lucy Taylor se skvěle uvedla na poli amerického hororu, když byla v letech 1993 a 1994 nominována na cenu Brama Stokera za nejlepší sbírku povídek za knihu Close to the Bone, respektive The Flesh Artist.

0

Před týdnem

2002 – Cheb: Hradní kaple prochází rekonstrukcí (TV Západ)

Od počátku listopadu loňského roku probíhá na chebském hradě rozsáhlá rekonstrukce vzácné, románsko-gotické kaple sv. Erharda a Uršuly pocházející z 12. století.

0

Před týdnem

Roland Emmerich opět ničí Zemi ve výpravné sci-fi Moonfall (FINÁLNÍ TRAILER)

Mezi spoustou hrozeb, které na Zemi můžou přijít z vesmíru, je Měsíc pravděpodobně tím posledním, čeho bychom se obávali. Nemohli jsme se mýlit víc…

0

Před 2 týdny

2011 – Cheb: Jarmark Jokeru vybral rekordní částku (4556) (TV Západ)

Třetí ročník originálního jarmarku občanského sdružení Joker proběhl v sobotu 17. prosince. Začal v deset hodin slavnostním křtem Kalendáře občanského sdružení na rok 2012.

0

Před 2 týdny

2011 – Sokolov: Dotýkat se exponátů dovoleno! (4559) (TV Západ)

Výstava starých hraček v sokolovském muzeu, která právě probíhá, je jedinečná tím, že si návštěvníci mohou vyzkoušet exponáty a dotýkání není zakázáno, ale doporučeno.

0

Před 2 týdny

Cheb: Hospic Sv. Jiří zve na výstavu Láskyplné vzpomínky

Výstavu Láskyplné vzpomínky můžete navštívit v prostorách kostela sv. Mikuláše a sv. Alžběty v Chebu až do 22. 1. 2022. Součástí výstavy jsou fotografie, obrazy a literární práce mladých lidí, kteří odešli dříve, než stačili zestárnout

0

Před 3 týdny
ČNSO Studio