ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

2001 – Cheb: Akce Pojďte s námi do muzea měla úspěch (TV Západ)

Chebské muzeum připravilo pro všechny své příznivce Den otevřených dveří nazvaný Pojďte s námi do muzea. Po celý den provázeli všechny zájemce po jednotlivých expozicích muzea studenti místního gymnázia oblečení v dobových kostýmech. V rámci bohatého doprovodného programu se kromě pohádkového pásma pro děti uskutečnil také první ročník knižního minitrhu regionální literatury.

0

Včera

V červenci se uskuteční Marienbad Film Festival

Na netradiční červencový termín přesouvají organizátoři Marienbad Film Festivalu letošní šestý ročník. Mezinárodní festival věnovaný experimentálním a nezávislým filmům se uskuteční v termínu od 8. do 11. července v mariánskolázeňském hotelu Lesní Mlýn. V případě nepříznivého vývoje pandemie se program festivalu odehraje na online streamovací platformě Kina Soumraku.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Mladí návrháři předvedli svůj talent

Zajímavou podívanou přináší pohled na rané výtvory studentů oděvního designu Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary , p.o., které jsou od června součástí výstavy v pavilonu akutní medicíny Karlovarské krajské nemocnice, a.s.. Výstava pod názvem „Šaty dělají člověka“ znázorňuje modely ročníkových prací studentů školy, která je nositelem tradice v Karlovarském kraji již od roku 1922.

0

Před 2 dny

2001 – Cheb: Zahájení turistické sezóny nepřálo počasí (TV Západ)

V sobotu 2. června se uskutečnil již třetí ročník slavnostního zahájení turistické sezóny. Všechny pozvané hosty, mezi nimiž nechyběl ani japonský velvyslanec Hiroto Ishida, přivítal ve Valdštejnské obrazárně chebský starosta Václav Jakl.

0

Před 3 dny

Sokolov: Dvě výstavy i plány představilo muzeum (TV Západ)

První velkou výstavu po dlouhotrvajícím lockdownu otevřelo sokolovské muzeum. Je věnována filumenii, což je sběratelský obor věnující se zápalkovým nálepkám. Kromě toho probíhají intenzivní přípravy na novou sezónu a pokračuje se na dlouhodobých plánech spojených s úpravami zámečku po odstěhování Městské knihovny. Hodnocení loňské sezóny přitom vůbec není špatné.

0

Před 4 dny

Vymazlené vraždy - Milan Skála ukazuje, že dokonalý zločin neexistuje

Dokonalá vražda je pojem, který se v detektivce objevuje jako svatý grál. Ti nejlepší – nebo vlastně nejhorší – zločinci ho chtějí dosáhnout.

0

Před 6 dny

Cheb: Ve městě bude k vidění výstava Paměť národa

Na výstavě Paměť národa Karlovarského kraje najdete příběhy osobností, které spojuje novodobá historie Karlovarského kraje. Jsou to příběhy o hrůzách holocaustu, o vyhnání z rodné vsi, o dřině v pracovních táborech, o špiclování, strachu a obavách. Ale také o silné vůli, odvaze a neutuchající naději. O víře v Boha a v dobro, o lidském soucitu.

0

Před týdnem

2001 – Cheb: V GVU vystavuje Karol Baron (TV Západ)

Ve čtvrtek 31. května byla v chebské Galerii výtvarného umění zahájena výstava slovenského výtvarníka Karola Barona, která je s malým zpožděním věnovaná k loňským autorovým 60. narozeninám. Výstava představuje průřez Baronovou malířskou tvorbou od poloviny 60. let až do současnosti. Vedle obrazů jsou zde k vidění i autorovy prostorové objekty.

0

Před týdnem

Senioři oblíbené výtvarné soutěže převzali ceny za svá díla

Osmý ročník soutěže určené seniorům Karlovarského kraje s názvem „Věk pro nás není překážkou“ byl dne 2.6.2021 završen slavnostním vyhlášením vítězů. Autoři deseti nejpovedenějších děl převzali z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka dárkové koše.

0

Před týdnem

2001 – Cheb: Lidé zhlédli japonský čajový obřad (TV Západ)

Neopakovatelným zážitkem pro všechny milovníky čaje se stala ukázka tradičního japonského čajového obřadu, tzv. Cesty čaje, která se v rámci programu Japonské kultury v Chebu uskutečnila v místní jazzové kavárně. Průběh obřadu zde předvedla Julie Honyšová, která toto umění studovala během ročního pobytu v Čajové škole Urasenke v japonském Kjótu. Cesta čaje. To je především duchovní obřad, který vychází ze zenového buddhismu.

0

Před týdnem

Mariánské Lázně: Na konci června se ve městě uskuteční karneval

Dne 26. a 27.6.2021 se vždy od 11.00 do 20.00 hodin bude konat Lázeňský karneval na ulici. Karneval začne v sobotu ve 13.00 průvodem karnevalových masek místních obyvatel a přátel Mariánských Lázní za doprovodu Dechového orchestru mladých a mažoretek. Průvod začne u Hotelové školy a dojde až na kolonádu k pavilonu Karolínina pramene.

0

Před týdnem

Výročí připojení Chebska

Cheb bude kandidovat na pořadatelství národního zahájení Dnů evropského dědictví v září příštího roku. Akce by měla být jedním z vrcholů oslav 700. výročí trvalého připojení Chebska k zemím Koruny české, ke kterému došlo v roce 1322 za vlády Jana Lucemburského.

0

Před týdnem

Cheb: Spolek Němců si připomněl oběti světové války (TV Západ)

Svaz Němců – Region Chebsko pod vedením jeho předsedy Aloise Franze Rotta uspořádal odloženou pietní akci připomínky obětí z 8. května 1945, kdy v Chebu zahynulo až 800 lidí nejrůznějších národností. Stalo se tak následkem náletů, při kterých bylo zcela zdemolováno chebské nádraží a další důležité komunikační body.

0

Před týdnem

Cheb: Červen je v divadle měsícem premiér

Západočeské divadlo v Chebu poprvé uvede během června tři inscenace, které nazkoušelo během uplynulých devíti měsíců, čtvrtá premiéra čeká diváky v září. Kvůli vleklému onemocnění jednoho z herců navíc budou prvním dvěma premiérám předcházet intenzivní záskokové zkoušky. Premiérovým hracím dnem zůstává i v tomto nahuštěném režimu sobota.

0

Před týdnem
uniweby