Sokolovsko: Rozebíral a prodával tahače návěsů. Vozidla ale nebyla jeho

Sokolovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zločinu zpronevěry.

zprávy uniweb weby

Obviněný muž se na začátku února minulého roku stal jednatelem dopravní společnosti ze Sokolovska. Tím se měl zároveň zavázat, že bude hradit domluvené měsíční splátky dvou leasingových smluv, které byly uzavřeny ve druhé polovině roku 2018. Předmětem těchto smluv byly tahače návěsů. Muž měl ovšem u každé smlouvy uhradit pouze jednu mimořádnou splátku. Po neplacení domluvených měsíčních splátek se leasingová společnost rozhodla od uzavřené smlouvy odstoupit a muže vyzvala k vrácení vozidel. Ten ovšem na to nereagoval a i přesto, že si byl plně vědom toho, že podle smlouvy jsou vozidla stále majetkem leasingové společnosti, tak s nimi nakládal jako s vlastními. Obviněný měl totiž vozidla od května letošního roku rozebírat a jednotlivé části poté prodávat. Jeden z tahačů měl muž rozebrat částečně a druhý kompletně tak, že z něj zbyl pouze rám. V takovém stavu si měla vozidla převzít v první polovině července letošního roku leasingová společnost. 

Tímto svým jednáním měl sedmačtyřicetiletý muž způsobit leasingové společnosti škodu téměř 550 tisíc korun.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se takového činu dopustili za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb