Sokolovsko: Kradl, ničil a nenastoupil do výkonu trestu

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaadvacetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Obviněný muž měl začátkem května loňského roku na Sokolovsku vniknout do prodejny smíšeného zboží, ze které měl následně odcizit drogistické zboží, cigarety, alkoholické nápoje nebo například stírací losy.

Ve druhém případě, od druhé poloviny října do první poloviny listopadu loňského roku, měl obviněný muž vniknout do panelového domu v jedné menší obci na Sokolovsku. Dále měl poškozením balkónových dveří vniknout do bytové jednotky, ve které měl poškodit vstupní dveře do jedné z místností a bytovou jednotku poté prohledat.  Při prohledávání měl najít klíč k přenosnému trezoru a z něj odcizit finanční hotovost. Z bytové jednotky měl odcizit také elektroniku jako například mobilní telefony, fotoaparát nebo notebooky.

Obviněný muž se měl zároveň úmyslně vyhýbat nástupu do výkonu trestu odnětí svobody, který mu byl okresním soudem v Chebu uložen za jinou trestnou činnost. Kriminalisté se případy intenzivně zabývali, nakonec dvaadvacetiletého muže vypátrali a zadrželi. Po provedených úkonech ho převezli do věznice.

Svým jednáním měl dvaadvacetiletý muž způsobit celkovou škodu přibližně 600 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobil větší škodu.

prap. Jan Bílek
kpt. Bc. Zuzana Týřová


NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Tribute2 Headhunters

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb