Sokolovsko: Byl chycen při krádeži. Zaměstnancům prodejny vyhrožoval zabitím

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ze Sokolovska ve věku 27 a 29 let, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže ve formě spolupachatelství. Staršího muže obvinili navíc i ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování.

zprávy uniweb weby

Společně měli obvinění muži v polovině listopadu v katastru obce Nové Sedlo vniknout do objektu bývalé restaurace a odcizit z těchto prostor téměř dvacítku židlí a sedm stolů. Odcizené stoly a židle ponechali mimo objekt a z místa odešli. Následně se vrátili zpět s vozidlem, do kterého odcizené židle a stoly naložili. Odvézt se jim je však již nepodařilo, neboť byli na místě zajištěni policejní hlídkou. Svým jednání tak způsobili dle odborného vyjádření majiteli škodu přes 7 000 Kč.

V pondělí dne 11. února 2019 ve večerních hodinách se měl starší z obviněných v Sokolově v místní prodejně potravin během prodejní doby pokusit odcizit plechovky s energetickými nápoji. Byl však osloven vedoucí prodejny a vyzván, aby odcizené zboží vrátil. Tak učinil a zboží bylo zpět vráceno nepoškozené do prodeje. Poté, co byla na místo přivolána policejní hlídka, měl obviněný vedoucí prodejny a jejím kolegyním vyhrožovat zabitím, čímž v nich vzbudil důvodnou obavu o jejich život a zdraví. Policisté muže zadrželi a převezli na policejní služebnu.

Oba obvinění muži, nejsou v páchání trestné činnosti žádnými nováčky. V posledních třech letech byli za trestný čin krádež odsouzeni Okresním soudem v Sokolově. O dalších případech vloupání do restaurací či krádeží v obchodech, kterých se obvinění muži měli dopustit, jsme Vás informovali před pár dny - viz zde.

Policejní komisař na 29letého obviněného muže podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí vazby, který jej akceptoval. Soudce následně muže poslal do vazební věznice, kam jej policisté eskortovali.

V případě prokázání viny hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina Krejčí

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb