Sokolov: Opravy Lidického nábřeží brzy začnou (TV Západ)

V letošním roce se konečně rozběhnou opravy Lidického nábřeží v Sokolově. Zakázka, při které bude potřeba řešit i složitou dopravní situaci v okolí, vyjde na zhruba 11,5 milionu korun.


"Lidické nábřeží je projekt, který jsme chtěli zrealizovat už v roce 2020, bohužel tenkrát nás zastavila covidová krize, tzn. že my jsme nevěděli, co bude s komunálními rozpočty, takže z opatrnosti jsme tuto nezrealizovali, ale přesunuli jsme ji. A jsme velice rádi, že ji můžeme realizovat a budeme realizovat již v roce 2022. Dojde tam k celkové výměně povrchů, také opravíme chodník a co je určitě důležité, je fakt, že mezi prvním a druhým paneláčkem vznikne parkoviště pro několik aut. Ta situace kolem Starého náměstí, co se týče parkování, je opravdu velmi kritická, takže jsme rádi, že i toto malé parkovišťátko zase navýší, byť nepatrně možnost parkování. Rádi bychom začali v příštích měsících nebo spíše týdnech, a to tak, abychom v září roku 2022 byli s touto akcí hotovi, a aby byla zdárně ukončena, protože ta dopravní situace, která tam i díky tomu vznikne tak je a bude velice komplikovaná," vysvětlil situaci v lokalitě místostarosta Sokolova Jan Picka. 

Město si bylo předem vědomo, jak složit bude řešit dopravu v této jednosměrné ulici. 

"Proto jsme se na obyvatele této ulice v roce 2020, kdy jsme původně uvažovali o tom, že bychom rekonstrukci realizovali, obrátili s jakýmsi dotazníkem a tam byly dvě otázky. První otázka zněla, jestli souhlasí s celkovou rekonstrukcí ulice Lidického nábřeží, byť za cenu, že půl roku opravdu ty parkovací a dopravní podmínky budou hodně ztížené, anebo jsme jim také dávali variantu druhou, tzn., že bychom tuto rekonstrukci nedělali, prostředky bychom vrhli do jiné části města a tady bychom jen tzv. zaflekovali ta postižená místa. Drtivá většina všech odpovědí, které jsme dostali, tak byla právě o tom, že i za cenu půlročních omezení, jsou obyvatelé ulice Lidické nábřeží pro celkovou rekonstrukci a my k tomu tak přistupujeme. Co se týče průjezdnosti složek IZS, tak budeme určitě s realizátorem komunikovat, aby i v průběhu stavby tam tyto složky zajet mohly, protože tam jsou i starší obyvatelé, kteří si už nedojdou k sanitce, která by dojela na Staré náměstí, nehledě na to, že tam opravdu může dojít k případům, že sanitka bude potřebovat nebo hasiči do této ulice. Takže to vše budeme řešit. Co je otázka kterou teď pečlivě řešíme, je přeci jen možnost parkování pro obyvatele Lidického nábřeží. A těch podmínek a příležitostí, které se nabízejí, je opravdu minimum. Takže zvažujeme za jakých podmínek by se dalo parkovat, alespoň dočasně podobu realizace stavby, na části Starého náměstí. Budeme také mluvit s vedením Sokolovské bytové, zda by byla ochotná umožnit i parkování v jejich objektu, tzn. v prostorách klášterního kostela, takže to jsou všechno věci, které zvažujeme a chceme tu komplikovanou situaci co nejvíce odlehčit a co nejvíce zjednodušit," dodal Picka. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb