Sokolov: Na Školy v přírodě dá město 7,5 milionu korun (TV Západ)

Pomoci dětem v obnovení sociálních kontaktů a přispět strádajícím poskytovatelům ubytování v regionu. To jsou dva hlavní důvody nedávného rozhodnutí sokolovských zastupitelů vyčlenit 7,5 milionu korun na podzimní týdenní Školy v přírodě pro všechny místní školáky.

zprávy uniweb weby

"Naše děti, které se téměř, zvláště 2. stupeň, rok neviděly, rok nebyly ve škole a chybí jim jejich kolektiv a aktivity, na co se podíváte, tak ty děti tím velice strádají. Proto jsme se rozhodli, že pošleme naše děti na Školu v přírodě, na adaptační pobyt, kdy děti budou opět ve svém kolektivu, více se semknou, protože opravdu, jak jsem říkala, téměř rok se neviděly. V měsíci září a říjen bychom rádi, aby naše děti vyjely na ty Školy v přírodě. Dalším motivem, který nás k tomu vedl, je pomoc ubytovacím kapacitám a všem podnikatelům, kteří jsou navázáni na toto odvětví, které je pandemií také velice poškozeno. Takže v září, říjnu by nám mělo vyjet až 2500 našich dětí na Školy v přírodě s tím, že podmínkou je, aby se tyto pobyty uskutečnily v našem kraji, abychom pomohli našim místním podnikatelům," vysvětlila starostka Sokolova Renata Oulehlová. 

"My nyní obešleme ředitele našich škol a uděláme si s nimi schůzku. Ale teď již začneme řešit dopředu tu praktickou část, kdy nabídneme tuto možnost ubytovatelům např. v horských střediscích v Karlovarském kraji, aby děti vyjely do Karlovarského kraje. Bereme to také trošku jako pomoc podnikatelům v cestovním ruchu. Myslím si, že peníze, které dáváme – tři tisíce korun, by čistě teoreticky měly stačit na celý pobyt. Takže by to rodiče opravdu nemělo nic stát. Budeme dělat samozřejmě něco jako Slevomat a budeme koukat, co nám nabídnou za cenu, protože to, že jsme vyndali cenu tři tisíce neznamená, že nám to tu někdo nabídne za plnou cenu. To takto nelze, protože i k tomuto musíme přihlížet s péčí řádného hospodáře," dodal místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. 

Město zároveň vyzývá ubytovatele z regionu, aby předložili nabídky na pobyty pro zářijové a říjnové termíny.  Zároveň předpokládá, že unikátní možnost využije drtivá většina sokolovských školáků.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb