2011 – Sokolov: Kraj podpoří projekt policejního psa Ajaxe (4530) (TV Západ)

Letošní škrty napříč všemi resorty dopadají i na některé dlouhodobé a osvědčené projekty. Jedním z nich je známý policejní pes Ajax. Původní projekt sokolovské policie se postupně rozšířil do celé republiky. Běží samozřejmě i na školách v našem regionu.

VZP list a pros 2022

„Je to akce, která běží v České republice už 10 let. Je určena pro děti druhých a třetích tříd základních škol. Bohužel rozpočet Policie České republiky v tomto roce naznal poměrně výrazných škrtů, takže jsme se rozhodli v letošním roce částkou 103 tisíc na to, abychom vydali takové malé pracovní listy, respektive deníčky pro děti druhých a třetích tříd, kde se seznamují hravou formou s reálným životem, to znamená s dopravní výchovou a s dalšími nebezpečími, se kterými se mohou v běžném životě setkat", popsal krajský radní Vratislav Emler.

Zápisník dále obsahuje užitečné rady a informace přiměřené věku a schopnostem dětí. Varuje před šikanou, drogami nebo hazardem. Za příspěvek kraje se vyrobí zápisníky. Pro další dva roky vyčlení stejnou částku na jejich dotisk a navíc dalších zhruba 100 tisíc na výrobu 250 plyšových psů Ajax jako třídních maskotů tohoto projektu.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb