Sokolov: Dojde k posílení metropolitní a kamerové sítě (TV Západ)

Konektivita metropolitní sítě a kamerové městské sítě v Sokolově bude posílena. Důvodem je rozšíření kamerových bodů i chytré zastávky MHD. Postupně doplňovaná síť se blíží podle vedení města ke svému vrcholu a v další fázi budou následovat spíše lepší analytické nástroje.

VZP list a pros 2022

"Město Sokolov uzavřelo dodatek s vítěznou firmou, která v rámci veřejné zakázky nám dodává přenos dat pro celé město, takže to není jen Městská policie, ale jsou to příspěvkové organizace s tím, že budeme rozšiřovat body, kde budeme potřebovat získávat data, a to z několika důvodů. Jedna z věcí je, že budeme instalovat nové kamerové body a další věc, kterou samozřejmě řešíme jsou ty samotné smart zastávky," popsal starosta Sokolova Petr Kubis. 

Smart neboli chytré zastávky budou ještě do konce tohoto roku dvě, jedna v centru v ulici Jednoty a druhá na sídlišti Michal v ulici Závodu Míru. O jejich vybavení město jednalo v předchozí době a nakonec zvolilo variantu s většinou hlavních dovedností. 

"Mimoto, že na zastávce bude umístěna kamera tak, abychom si chránili svůj majetek a viděli, co se i děje, tak asi zásadní věcí je, že zastávka bude opatřena tzv. defibrilátorem, bude opatřena tísňovým tlačítkem. V případě, kdy člověk bude potřebovat pomoci, tak aby se dostal neprodleně na Městskou policii. A to zásadní, že bude tam informační panel, kde občan nalezne důležité informace z hlediska programu města, důležitých informací o městě, ale bude tam logicky i jízdní řád," vyjmenoval starosta.

Zvažovanou možnost bezplatného wi-fi připojení zatím město nevyužije. Naopak přibydou kamery, které budou hlídat samotné zastávky, ale i například nové investice na sídlišti u Slavíčkovy ulice. 

"Ten primární důvod je ten, že v této lokalitě vzniklo nové velké dětské hřiště, které bychom chtěli monitorovat, další důvod je ten, že v této lokalitě už je nové parkoviště pro občany, takže ta kamera vidí i tuto oblast. A následně tím, že to je vysoká budova, tak jsme schopni sledovat perimetr poměrně rozsáhlé části sídliště a de facto se zaměřovat na krádeže, vloupání do vozidel a tak dále," dodal Petr Kubis. 

Posílení metropolitní a kamerové městské sítě vyjde měsíčně na 3600 korun, takže celková částka bude okolo 61 tisíc. Síť kromě městského úřadu a Městské policie využívají také organizace města jako školská zařízení nebo příspěvkové organizace. 

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb