Sokolov: Chystá se rekonstrukce zázemí fotbalistů na Baníku (TV Západ)

Po letech plánů se v areálu sokolovského Baníku dočká rekonstrukce i budova, kde mají fotbalisté technické a administrativní zázemí a kde jsou také šatny pro mládež. Kvůli velkému objemu prací i finanční náročnosti v desítkách milionů korun bude rekonstrukce rozdělena do dvou etap.


"První etapa, kterou jsme vyhlásili právě v těchto dnech, tak ta se týká zhruba poloviny toho objektu. Ale co je potřeba říci, tak netýká se to dvou položek. To jsou plastová okna a vytápění kdy i v této první etapě už okna a vytápění bude zrekonstruováno celkově. Druhá etapa, pokud vše dobře půjde a my věříme, že ano, tak se bude realizovat v roce 2023 a cíl je jednoznačný. Poté, co jsme vrhli nemalé investiční prostředky na opravy hokejových šaten, tak totéž chceme udělat i s šatnami fotbalistů, kde ty šatny pamatují také desetiletí," uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka. 

V prvním patře budou místnosti pro rozcvičení, ale i administrativní zázemí a studovna pro mladé fotbalisty, kteří dojíždí do centra na tréninky a přitom si mohou vypracovat školní úlohy.

"Co se týče té spodní části, tak tam se zrekonstruují samotné šatny, budou prostornější, moderně vybavené. A naprosto nedostatečné v obou patrech je sociální zázemí, tzn. sociálky a ty projdou také rekonstrukcí," popsal místostarosta. 

Zahájená rekonstrukce je důležitá také kvůli snaze zachovat v Sokolově krajské centrum pro mladé fotbalisty.

"Stále probíhá boj o Sportovní centrum mládeže. My děláme vše proto abychom jej i nadále udrželi u nás v Sokolově. Kromě toho fotbalového zázemí, my jsme, a už to i mnoho let realizujeme, připraveni i studijně to propojit, tzn., že 1. základní škola je tou školou kam fotbalisté chodí a je jim nějakým způsobem upravován i ten školní program tak, aby se dalo i trénovat a odjíždět na zápasy," dodal Picka. 

V letošním roce bude město do zázemí fotbalistů investovat částku 15 milionů korun. 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Night & Český národní symfonický orchestr

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb