Region: Nenechte se podvést a okrást. Projekt zaměřený na seniory

Preventivní projekt s názvem „Nenechte se podvést a okrást“ je realizován oddělením tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje od začátku září loňského roku 2020 a byl financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality na rok 2020. Cílem tohoto projektu je varovat seniory před nástrahami podvodníků a připravit je na možná rizika s tím spojená.

zprávy uniweb weby

Preventivní projekt byl rozdělen do dvou částí, přičemž první část byla zaměřena na neaktivní seniory, a to především prostřednictvím rozhlasového vysílání, kde byly po dobu 3 měsíců vysílány 3 audiospoty upozorňující na danou problematiku. Druhá část pak byla namířena na aktivní seniory, kteří navštěvují různé seniorské spolky.

"Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v souvislosti s výskytem COVID-19 jsme stihli před začátkem platných protiepidemických opatření uspořádat pouze jednu preventivní besedu pro aktivní seniory, a to na Sokolovsku v obci Dasnice. Zde jsme měli možnost představit náš preventivní projekt na desítku aktivním seniorům, kteří si vyslechli informace o nejnovějších trendech podvodů páchaných na osobách staršího věku. Na závěr besedy dostali všichni zúčastnění tzv. pohotovostní balíček. Ten obsahoval obrázkový stolní kalendář na rok 2021 s preventivními radami a brožurku upozorňující na podvody, které se staly v Karlovarském kraji, propojenou křížovkami a policejním kvízem pro zpříjemnění čtení," uvedla por. Bc. Zuzana Týřová. 

"Vzhledem k tomu, že jsme se mezi seniory z výše zmíněného důvodu do současné doby bohužel nedostali, oslovili jsme všechny spolupracující seniorské spolky v Karlovarském kraji, kam jsme měli na besedy s projektem přijet a tzv. pohotovostní balíčky jsme jim cestou odpovědných osob předali. Více než pět stovek těchto preventivních balíčků bylo následně rozdáno seniorům do seniorských spolků, domovů pro seniory, domovů s pečovatelskou službou či členům virtuální univerzity 3. věku po celém Karlovarském kraji. Tito senioři o zajímavou preventivní besedu nepřijdou a ihned jakmile to situace dovolí, za nimi zavítáme," dodává.


Zdroj: Policie ČR

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb