Region: Kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

Gymnázium Cheb bude mít nové učební pomůcky. Jejich pořízení odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na základě zadávacího řízení. Škola tímto krokem získá nové vybavení pro výuku v hodnotě 3,5 milionu korun. Financování bude zajištěno z projektu Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji.

zprávy uniweb weby

„Projekt Implementace Krajského akčního plánu, který je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, klade velký důraz na zvýšení kvality vzdělávání v kraji. A právě tomu může pomoci také vybavení škol moderními učebními pomůckami, které umožňují názorné ukázky probíraného učiva ve vybraných předmětech,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Gymnázium Cheb tak získá nové učební pomůcky pro výuku přírodovědných a technických předmětů. Škola bude vybavena dvěma novými 3D tiskárnami a také programem na zobrazování interaktivních výukových 3D pomůcek. Výuku přírodovědných předmětů zpestří například svalová postava s dvojím pohlavím, simulátor novorozence pro záchranu života, analytické váhy, centrifuga nebo binokulární stereolupa s kamerou a tabletem. Dále budou zakoupena měřící hnízda pro žáky a dodána bude také mlžná komora, jež bude určena k demonstraci a sledování stopy kosmického a pozemského záření, ale i k identifikaci různých druhů přírodního záření. Mezi zakoupenými učebními pomůckami bude také digitální částicová kamera.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb