Region: Kraj i stát přispějí na vybavení a provoz venkovských prodejen

Karlovarský kraj opět letos vyhlásil dotační program na podporu venkovských prodejen. Žadatelé z řad obcí do 1000 obyvatel i podnikatelů ve spolupráci s obcemi mohou předkládat své žádosti od 11. 7. do 18. 7. 2022. Celkem je v krajském programu připraveno 750 tisíc korun. Kraj se ale také zapojí do 2. výzvy programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s názvem Obchůdek 2021+, z něhož může získat peníze pro obce a podnikatele rovněž na provoz malých prodejen.

dezinfekce

Loni se Karlovarský kraj do ministerského programu nepřihlásil kvůli tehdy platným podmínkám, nyní jsou už ale upravené. „Důvod byl jednoduchý, ve stejnou  dobu totiž běžel krajský dotační program, který mimo jiné podporoval totožné aktivity. Ministerský program jsme následně připomínkovali, pro letošek došlo k jeho úpravám a přizpůsobili jsme i krajské dotace. Obce i podnikatelé tak budou moci získat od MPO finance na zaměstnance, nájem a provoz prodejny, energie a vytápění i na vybavení prodejen. Kraj přispívá na potřebné investice,“ vysvětlil krajský radní Vít Hromádko.

Ministerský program Obchůdek 2021+  je vyhlašován zpětně, bude se týkat nákladů za rok 2022. O peníze budou žádat kraje, a to do 15. 10. 2022. Jakmile podmínky pro příjemce dotací schválí krajští zastupitelé, budou se moci žadatelé hlásit o dotace, což se očekává v průběhu ledna 2023. „Letos došlo k navýšení alokace pro jednotlivé kraje, celková částka, kterou MPO vyčlenilo na podporu venkovských prodejen, se zvýšila  z 3 milionů na 4 miliony korun. Pro jednotlivé žadatele je tedy určeno až 130 tisíc korun. Z našeho krajského programu mohou získat na investice jednotlivě dalších až 100 tisíc korun,“ popsal Vít Hromádko.

Zdroj: Krajské listy


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024