Region: Kraj dokořán bude plný zábavy, hudby i zajímavých informací

Atraktivní program, přehlídku regionálních kapel, slam poetry i dobré jídlo a pití – to všechno nabídne po loňském úspěšném prvním ročníku letošní akce „Kraj dokořán“. Karlovarský kraj ji uspořádá v pátek 17. června 2022 od 9 hodin ráno a do areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech pozve návštěvníky z celého regionu.


Tentokrát se program akce zaměří v duchu hesla „Tvoříme kraj spolu“ především na mladé lidi, to své si ale najdou v nabídce všichni ostatní bez rozdílu věku. 

„Budeme moc rádi, když mladí návštěvníci akce nejen zaznamenají, že se v našem kraji něco děje, ale také třeba začnou přemýšlet o tom, že má smysl tady zůstat, studovat, dál pracovat. Z toho důvodu bude jednu z hlavních částí programu tvořit navazující prezentace středních a vysokých škol a firem z našeho regionu pod heslem „Pracujme spolu“, což je zároveň název projektu naší Karlovarské agentury rozvoje podnikání. Ukážeme, že provázání studia a praxe je oboustranně výhodné a může přinést velmi zajímavé pracovní uplatnění. Ruku v ruce s tím jde poselství, že tenhle kraj a jeho budoucnost chceme tvořit spolu. A mladí by měli vnímat, jak moc záleží na jejich kreativitě, odhodlání a chuti se zapojit,“ popsala hlavní organizátorka akce Lydie Stráská, vedoucí odboru kancelář hejtmana.

Dopolední část programu bude patřit především studentům krajských škol, kteří sami představí nabídku studijních oborů, zajímavosti a úspěchy ve své školní práci. Zájemci budou moci sledovat zasedání krajského studentského parlamentu. Připravují se pro ně i přednášky v budově A krajského úřadu. 

„Srdečně zveme všechny, kteří se chtějí pobavit, ale také zjistit něco víc o kraji a krajském úřadě, jenž se otevře nejen pomyslně, ale doslova. Osobně se moc těším na to, že mě v tento den bude takzvaně stínovat některý ze studentů, který bude mít zájem strávit den spolu s hejtmanem a absolvovat kompletní pracovní program,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek. Další student bude sdílet veškeré pracovní aktivity společně s ředitelkou krajského úřadu Martinou Vránovou. Na venkovních podiích se uskuteční originální vystoupení slamerů z našeho kraje v rámci slam poetry na téma transformace regionu a Evropského roku mládeže. 

Odpolední část akce odstartuje festival regionálních kapel, které rozhodně ocení podporu svých fanoušků. Trochu jiný žánr pak zazní v podání Karlovarského symfonického orchestru. Milovníci kvalitního jídla a pití si určitě nenechají ujít food zónu, kde budou moci ochutnat i koupit produkty se značkou Dobrota Karlovarského kraje. Dětem bude patřit zahrada za hlavní budovou úřadu, kde budou soutěžit, tvořit, hrát si. Těšit se mohou i na pohádku nebo na soutěže zaměřené na správné třídění odpadu se společností EKO-KOM. Na louce u krajské knihovny čeká zájemce ochutnávka plánovaného literárního festivalu.

 V areálu bude umístěn velký prezentační stan, v němž se veřejnost může seznámit s prací jednotlivých odborů krajského úřadu. Ty představí unikátní projekty z oblasti rozvoje kraje, životního prostředí, z dopravy a další aktivity. Tam se také návštěvníci mohou účastnit diskusí s významnými osobnostmi regionu, které zde vystudovaly, pracují, prosadily se ve svém oboru.


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Tribute2 Headhunters

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb