Na podporu sportu v regionu kraj vydá 31,5 milionu

O dva miliony korun více než loni na sportovní aktivity dětí a mládeže letos dá Karlovarský kraj ze svého rozpočtu. Celkem jde o 17 milionů 500 tisíc korun. Na obnovu a údržbu sportovních zařízení, vrcholový sport a sportovní akce je určeno zbývajících 14 milionů korun. Na svém červnovém zasedání schválilo rozdělení většiny dotací Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

dezinfekce

„Podpora sportu a především sportování dětí je pro nás velmi důležitá. Proto jsme se rozhodli ve vedení kraje, že i přes propad daňových příjmů v souvislosti s koronavirovou krizí nebudeme finanční prostředky pro sport v regionu nijak krátit. Na sportovní aktivity dětí a mládeže tak jde 17,5 milionu korun, na obnovu a údržbu sportovních zařízení 6 milionů, na sportovní akce jsou připraveny 3 miliony a na vrcholový sport 5 milionů korun. Sportovní kluby a sportovci tak nemusejí žít v nejistotě, zda očekávanou krajskou dotaci dostanou,“ uvedla náměstkyně hejtmana Jana Mračková Vildumetzová.

Podle krajského radního Josefa Váni se sportovní komise, která působí při Radě kraje, snažila rozdělit dotace po dlouhé diskusi velmi pečlivě.

„Pro nás je zásadní to, aby se o sport zajímalo co nejvíce dětí už od nižšího věku a aby jim láska ke sportu vydržela až do dospělosti. Velmi živě jsme proto diskutovali o rozdělení dotací a snažili jsme se vyjít vstříc všem žadatelům. Jsem rád, že krajští zastupitelé odsouhlasili poskytnutí příspěvků, protože už nic nebrání tomu, aby se potřebné finance k jednotlivým sportovním organizacím dostaly co nejdříve,“ dodal krajský radní Josef Váňa.Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí, Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy