Kraj získal dotaci od ministerstva financí na pokrytí nezbytných nákladů

Ministerstvo financí poskytlo Karlovarskému kraji neinvestiční účelovou dotaci ve výši 10 milionů korun na pokrytí nezbytných nákladů v souvislosti s šířením koronavirové nákazy. O dotaci požádal ministryni Alenu Schillerovou hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. Kraj by měl finance využít na mimořádné výdaje spojené s pořizováním ochranných prostředků a s realizací krizových opatření.

dezinfekce

„Musím velmi ocenit, že nám ministerstvo financí vyšlo vstříc a dotaci jsme získali v krátkém čase. Finanční prostředky použijeme jednak na nákup ochranných prostředků, především respirátorů do nemocnic a pro další zdravotníky, na pořízení dezinfekčních prostředků do škol, kde zajišťujeme ve spolupráci s městy hlídání dětí hasičů, policistů, zdravotníků, na vybavení odběrových míst a podobně. Řešit také budeme v některých případech dovybavení karanténních prostor,“ vysvětlil hejtman.

Peníze může stát poskytnout krajům na základě krizového zákona.

V případě Karlovarského kraje musí být finance řádně vyúčtovány do 31. 12. 2020.Zdroj: Krajské listy Karlovarského krajeKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy