Kraj opět poskytne dotace organizacím, které zajišťují domácí hospicovou péči

Díky podpoře Karlovarského kraje mohou těžce nemocní a umírající lidé z našeho regionu strávit poslední momenty svého života v domácím prostředí, v kruhu svých nejbližších. Organizace, které provozují domácí hospicovou péči, si letos mezi sebou rozdělí dotace ve výši 2 380 000 korun.

zprávy uniweb weby

Pravidla dotačního programu byla zveřejněna na úřední desce krajského úřadu 10. ledna tohoto roku. Elektronické žádosti bylo možné předkládat od 18. do 24. února, přičemž o podporu si ve stanoveném termínu zažádalo celkem 5 organizací z našeho regionu. Všechny žádosti byly doporučeny Radě Karlovarského kraje ke schválení.

„Lidé, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, si velice často přejí být v konečné fázi svého života doma se svými nejbližšími. Naší snahou je jim to umožnit a finančně podpořit organizace, které zajišťují potřebnou paliativní péči. O pacienty a jejich rodiny se starají multidisciplinární týmy, složené ze zdravotníků, sociálních pracovníků, psychologů, duchovních a velice často i dobrovolníků. Je potřeba připomenout, že se jedná o službu, která je klientům poskytována 24 hodin denně 7 dní v týdnu,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.

Maximální výše dotace, o niž si mohly jednotlivé organizace zažádat, činila 500 tisíc korun. Téměř ve všech případech této možnosti využily. Mezi podpořenými žadateli jsou společnost DOP - HC z Dolního Rychnova, sokolovský spolek STŘÍPKY, chebský Hospic Sv. Jiří, karlovarská LADARA a Agentura zdravotní domácí péče HOME CARE.

Z přidělených finančních prostředků jsou hrazeny nejenom mzdové, ale také provozní náklady, jako jsou energie či nájemné.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

weby uniweb