Kraj chce přispět na pořízení sněžné rolby k údržbě běžeckých stop na Nejdecku

Karlovarský kraj chce pomoci Tělovýchovné jednotě Radon Vysoká Pec, aby si mohla pořídit sněžnou rolbu k údržbě lyžařských běžeckých stop. V současnosti její členové upravují veškeré běžecké trasy v katastru obce Vysoká Pec a Rudná, dvě závodní tratě a napojení trasy na město Nejdek.


Celkově se jedná o více než 20 kilometrů, v plánu je tento počet téměř zdvojnásobit. Úpravu zabezpečují pomocí 35 let staré rolby, která je v nevyhovujícím technickém stavu. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 13. září, na rolbu kraj přispěje částkou ve výši 2 miliony korun.

„Obliba běžeckého lyžování a vytížení tras v Krušnohoří pořád roste. Musíme na to reagovat i tím, že nabídneme kvalitnější a rychlejší úpravu stop v co největším území. Vážíme si všech partnerů v terénu, kteří kraji tímto způsobem skvěle pomáhají a věnují tomu svůj čas a energii. Jsem rád, že je na oplátku můžeme podpořit ve zlepšení techniky, kterou nutně potřebují. Proto jsme se rozhodli vyjít vstříc tělovýchovné jednotě z Vysoké Pece a přispět na pořízení sněžné rolby. Zajistíme tak pravidelnou údržbu stop v širokém okolí Vysoké Pece a Nejdku a navíc ještě napojení tras na páteřní krušnohorské úseky, které udržuje spolek První Krušnohorská,“ vysvětlil krajský radní Patrik Pizinger.

Kraj nechal prověřit možnost získání dotace z jiných dotačních zdrojů, například prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj ČR. To však podobnou možnost v současnosti nenabízí.

„Víme, že zastaralá technika pro údržbu běžeckých tras je v Krušných horách dlouhodobý problém. Z toho důvodu se budeme snažit v budoucnu získat pro dotační titul, ze kterého kraj podporuje budování a údržbu tras, podstatně více finančních prostředků z krajského rozpočtu. Právě tak bychom mohli pomoci obnově potřebné techniky,“ dodal Patrik Pizinger.Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb