Karlovy Vary: Zrušení SMS úhrad na parkovacích automatech

Návštěvníci Karlových Varů, kteří využívají placená parkovací místa vybavená parkovacími automaty, budou moci od 1. 10. 2019 za parkovné platit prostřednictvím mobilní aplikace MOJE DPKV.

dezinfekce

Dochází tak ke změně forem úhrad na parkovacích automatech. Možnost platby prostřednictvím SMS zprávy nebo prozvoněním bude od 1. 10. 2019 neaktivní. Zůstávají tak varianty placení parkovného formou mobilní aplikace, v hotovosti a bezkontaktní platební karty (zhruba na polovině automatů, které to technicky umožňují, vzhledem k jejich stáří). Tuto informaci dostávají již od září všichni, kteří využili úhradu rušenými formami. Stejně tak budou upozorněni na nefunkčnost tohoto způsobu úhrady po 1. 10. 2019. Kontrolu úhrad zaplaceného parkování provádí Městská policie Karlovy Vary, která je již v současné době vybavena kontrolní aplikací pro rozpoznání, zdali platba byla prostřednictvím mobilní aplikace uhrazena.

Velkým benefitem placení parkovného pomocí mobilní aplikace MOJE DPKV je jeho rychlost, kdy řidič nemusí fyzicky k parkovacímu automatu a pohodlně ze svého mobilu uhradí částku za parkovné. Mobilní aplikaci Moje DPKV je možné stáhnout zdarma pro mobilní telefony jak se systémem IOS (Apple), tak i pro uživatele se systémem Android.

„Jedná se o další modernizační krok městského systému, který umožňuje platby prostřednictvím mobilní aplikace na parkovacích automatech. Nový způsob platby jde s dobou a město zrušením SMS plateb navíc ušetří cca 300 tis Kč ročně,“ uvedl Tomáš Trtek, první náměstek primátorky.

„V dnešní době je chytrý mobilní telefon pevnou součástí téměř každého z nás a máme jej téměř vždy u sebe. Proto si myslím, že se jedná o velmi komfortní a snadný způsob. Dalším modernizačním krokem bude umožnění platby prostřednictvím mobilní aplikace za poplatek vjezdu do lázeňského územ, a to do konce listopadu letošního roku,“ dodal.Zdroj: Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024