Karlovy Vary: Zatěžkávací zkouška uzavře most Kpt. Jaroše

Most Kpt. Jaroše v Karlových Varech čeká zatěžkávací zkouška. Odborná firma bude v noci z pátku na sobotu zkoumat, nakolik je možná úprava a oprava mostního objektu, nebo zda bude nutné postavit nový. Most byl vybudován v roce 2017, krátce po uvedení do provozu ale došlo k průhybu komunikace. Tuto závadu je nutné odstranit.


„Několikahodinová zatěžkávací zkouška pověří, zda při stavbě mostu došlo k takzvanému spřažení konstrukce, zda je funkční a jestli není problém v nosnosti této dopravní stavby. Test nám ukáže, jak budeme muset postupovat v nápravě. Možností je vyztužení stávající konstrukce a oprava pokleslé vozovky. Krajní variantou pak může být i stavba úplně nového mostu. Náklady zátěžový test i na opravu, ať už bude zvolena jakákoliv varianta, půjdou na vrub zhotovitele. Most je stále v záruce,“ upřesňuje náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík.

Zátěžová zkouška mostu Kpt. Jaroše ve Dvorech si vyžádá úplnou uzavírku provozu, a to v noci z pátku 24. dubna na sobotu 25. 4. v době od 22:30 do 5:00 hodin.

Test a měření bude prováděno s využitím čtyř vozidel o hmotnosti 32 tun.


Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb