Karlovy Vary: Povedená dvojice ukradla z auta nákup

V polovině září tohoto roku v pozdních odpoledních hodinách se měla dvojice mužů ve věku 31 a 41 let vloupat do zaparkovaného automobilu před obchodním domem v Karlových Varech. Po rozbití okénka měli vozidlo prohledat a odcizit zde umístěný nákup. Tím způsobili celkovou škodu za bezmála 43 tisíc korun. Mužům to zřejmě nestačilo, neboť se měli další krádeže dopustit o čtyři hodiny později v místní trafice.

zprávy uniweb weby

Po předchozí domluvě měl starší muž hlídat venku a druhý pomocí násilí vniknout dovnitř. Při jejich lupu byli však vyrušeni pracovníkem bezpečnostní agentury. Jednatřicetiletý muž stihl odcizit tabák s cigaretami a z místa utéct oknem pryč. Druhého muže už na místě zadržela přivolaná policejní hlídka. Ta o pár hodin později vypátrala a zadržela i druhého muže. Pro policisty nebyli žádnými nováčky. Uvedených činů se dopustili i přesto, že byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání a dvojici obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci.

Policejní komisař následně podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Ten jej akceptoval a soudce Okresního soudu v Karlových Varech poslal oba muže do vazební věznice.

V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Eva Valtová

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb